FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 2:1
01.12.2013

U19 porazila v posledním domácím utkání Zlín. V nastaveném čase rozhodl Ondráček

Jakub Martínek
Liberec - Starší dorostenci se s domácím hřištěm rozloučili vítězně. V rámci 22. kola Celostátní ligy přivítali na umělé trávě U Nisy zlínské protějšky. Vyrovnané a bojovné utkání směřovala k remíze, vítězství na stranu Slovanu ale strhl v druhé minutě nastavení pěkným gólem kapitán Ondráček.
22.kolo, sobota 30.11.2013, 13:30, U Nisy (umělá tráva)
2:1
(1:0)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Kubát - Zitka, Kastelovič, Linhart, Chlumecký (85. Otta) - Bláha, Pospíšil (75. Čuřík) - Kaiser (74. Barac), Ondráček, Knejzlík - Kukla (60. Bednář).
FC Zlín: Dostál – Pavlíček, Malenovský (64. Polomík), Chuchma (46. Michálek), Houser, Mlčák (69. Chwaszczek), Blanař, Palík, Koller, Masař, Vašulka.
Branky: 36. Knejzlík, 90+2. Ondráček – 51. Koller. ŽK: 1:2 (90. Bláha - 54. Masař, 82. Pavlíček). Rozhodčí: Kubr – Vaňkát, Mrkáček.
Diváci: 40

Úvod utkání byl hodně opatrný. Obě mužstva bojovala především ve středu hřiště bez náznaku gólových šancí. S přibývajícím časem se začaly obě jedenáctky osmělovat. Zlínský Masař ale zamířil zpoza vápna jen nad branku, na druhé straně zase střílející Kaiser netrefil balon ideálně.

S postupem času začal dorost Slovanu svého soka přehrávat. Převaha domácích vyvrcholila ve 36. minutě, kdy se po rychlé, přímočaré akci prosadil na levé straně střílející Karel Knejzlík a zadělal na tříbodový zisk - 1:0.

Zlínští mladíci vlétli do druhé poločasu jako uragán a za svoji aktivitu byli šest minut po změně stran odměněni. Odražený balon se dostal k osamocenému Martinu Kollerovi, který už měl jednoduchou práci, dopravit jej do poloprázdné branky - 1:1.

Radost hostů mohl v 68. minutě zdvojnásobit zakončující Mlčák, který ale z hranice pokutového území trefil pouze brankovou konstrukci. V závěru utkání už Zlínským docházeli síly a tak se o slovo přihlásili znovu svěřenci trenéra Holeňáka.

Po faulu na Bednáře se minutu před koncem penalta pískat mohla, hlavní rozhodčí se ale rozhodl jinak. Definitivní podobu výsledku tak stanovil v druhé minutě nastavení až kapitán Adam Ondráček. Ten se ujal exekuce volného kopu kousek za hranicí šestnáctky a svůj pokus uklidil k velké radosti svých spoluhráčů přesně pod Dostálovo břevno - 2:1.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): S výsledkem jsme velmi spokojení. Zlín je kvalitní soupeř, což ukázal i na hřišti. Pro něj je to asi trošku krutý výsledek. Pokud mám být spravedlivý, výsledku by slušela remíza. Na druhou stranu si velmi cením našeho výkonu. Kluci bojovali a šli za vítězstvím do poslední minuty, které jsme také nakonec získali.