FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 1:1
08.11.2013

U19 remizovala s Příbramí, o výsledku rozhodl už první poločas

Liberec - V předehrávce 19. kola Celostátní ligy staršího dorostu hostili naši mladíci soupeře z Příbrami. Lepší vstup do utkání měl Slovan, který se po brance Knejzlíka dostal do vedení. Středočeši ale těsně před odchodem do šaten srovnali. Víc už toho oba celky ve druhém poločase nepředvedly a o body se tak rozdělily.
19.kolo, pátek 8.11.2013, 12:00, Městský stadion
1:1
(1:1)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Kubát – Čuřík, Linhart, Šustr (82. Pospíšil), Chlumecký – Bláha (C), Otta (58. Jakimič) – Kaiser, Krivosheev, Knejzlík – Kukla (65. Polívka).
FK Viagem Příbram: Šebek – Červeňák, Tregler (C), Holý, Kvída – Hlinka (79. Michalec), Ježdík, Rys (90. Svojše), Suchan, Junek (90. Matějů) – Špinar (46. Baran).
Branky: 22. Knejzlík – 45+1. Holý. ŽK: 0:1 (21. Ježdík). Rozhodčí: Bílek – Kříž, Hnětynka.
Diváci: 50

Lepší vstup do utkání měli liberečtí mladíci, kteří hned z kraje dokázali zahrozit. Ve 2. minutě zkoušel své střelecké štěstí Kukla a po něm i Bláha, ani jeden z nich však Šebka v brance Příbrami moc nezaměstnali.

Ve 22. minutě už se ale mladé naděje Slovanu přeci jen radovaly. Po centru do šestnáctky se balon dostal až ke Karlu Knejzlíkovi, který úspěšným zakončením otevřel skóre zápasu - 1:0. Stejný hráč se přesně po půlhodině hry ocitl v další zajímavé šanci. Jeho hlavička ale tentokrát postrádala razanci a brankář hostí se s ní vypořádal.

Středočeši čekali na svoji první vážnější příležitost až do 35. minuty. To se před Kubátem zjevil po přesné přihrávce úplně volný Špinar, který ale z malého vápna trestuhodně zakončil vedle liberecké branky.

Příbram se ale ještě před odchodem do šaten nakonec dočkala. Už v nastaveném čase prvního poločasu měli hosté výhodu standardní situaci takřka z hranice pokutového území. Přímá střela na branku vypadla Kubátovi z náručí, balon se odrazil ke Štěpánu Holému, který pohotově doklepl balon z bezprostřední blízkosti do sítě - 1:1.

Po změně stran se dlouho hrála vyrovnaná partie bez větších šancí. Tu největší měli ve druhém poločase zřejmě Liberečtí. Čuřík se dostal v 75. minutě do šestnáctky, tam zasekl balon pod sebe a předložil jej volnému Jakimičovi. Ten ale v zakončení selhal. Zbytek utkání už se dohrával především ve středu hřiště. Oba týmy se tak po konečném hvizdu rozešly zaslouženou remízou.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec):„Příbram tady ukázala svoji kvalitu a předvedla velmi dobrý výkon. My jsme se jí ale dokázali vyrovnat a byli jsme možná víc než rovnocenným soupeřem. Velká škoda inkasované branky před koncem poločasu, to by se nám stávat nemělo. Jinak si myslím, že jsme podali kvalitní výkon, dařila se nám kombinace a hráči se snažili plnit taktické pokyny. Oba týmy šli ve druhém poločase za vítězstvím, oba týmy chtěli vyhrát, což je sympatické. Nakonec z toho ale byla asi spravedlivá remíza.”