FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 2:2
23.08.2013

U19 sahala po vítězství, závěr utkání ale nevládla a musela se spokojit s bodem

Liberec – Trochu netradičně se v pátek v pravé poledne představili na Městském stadionu starší dorostenci, kteří v rámci 6. kola nejvyšší soutěže přivítali soupeře z Českých Budějovic. Našemu týmu vyšla lépe první půlka, po které odešel do kabin s jednobrankovým náskokem. Jihočeši ale po změně stran přidali a nakonec dvě minuty před koncem rozhodli o dělbě bodů.
6.kolo, pátek 23.8.2013, 12:00, Městský stadion
2:2
(2:1)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Zachoval – Čuřík, Zitka, Janků, Chlumecký (57. Otta) – Bláha, Kastelovič – Barac (46. Jakimič, 79. Šustr), Ondráček (C) (81. Polívka), Kaiser – Matějka (32. Bednář).
SK Dynamo Č. Budějovice: Pavelec – Rytíř, Havel, Janoch, Vaněk – Švantner (71. Bálek), Horák (90. Křiváček), Řezáč (89. Pasecký), Tušer, Held J. (C) – Schertler (78. Held M.).
Branky: 29. Ondráček (pen.), 40. Bednář – 41. Schertler, 88. Held. ŽK: 1:0 (87. Polívka). Rozhodčí: Lerch – Šťastný, Nádeník.
Diváci: 80

Úvodní minuty nabídly hodně bojovný a především vyrovnaný fotbal. První větší příležitost si dokázali připravit liberečtí mladíci až v 18. minutě, kdy se na malém vápně ocitl nikým nekrytý Kastelovič. S jeho nepříliš razantním pokusem si ale gólman Dynama poradil bez větších problémů. Přesně o deset minut později jeden z hostujících obránců fauloval v pokutovém území a hlavní rozhodčí správně ukázal na značku pokutového kopu. Exekuci si vzal na starost kapitán Adam Ondráček a v poklidu poslal náš tým do vedení – 1:0.

Pět minut před koncem první pětačtyřicetiminutovky to vypadalo pro Slovan ještě lépe, když zaváhání budějovické obrany využil David Bednář a přesnou trefou k tyči poslal svěřence trenéra Holeňáka již do dvoubrankového vedení -2:0. Domácí radost ale trvala pouhých šedesát sekund. Rychlé přečíslení Jihočechů zužitkoval na druhé straně hřiště přesně mířící Martin Schertler a dal tak hostům ještě naději na slušný výsledek – 2:1.

Poločasová přestávka prospěla lépe hráčům v černobílých dresech. Hostující Vaněk se dostal deset minut po změně stran až do šestnáctky, z ostrého úhlu ale jeho ránu zablokoval na poslední chvíli jeden z libereckých obránců na rohový kop. Budějovičtí očividně v druhé půli přidali a náš tým takřka k ničemu nepustili. V 80. minutě měl na kopačce vyrovnávací branku Martin Held, který ale své zakončení poslal pouze do břevna.

Už to vypadalo, že si mladé naděje Slovanu závěr utkání pohlídají a po dvou porážkách si konečně připíší plný bodový zisk. Dynamo ale v závěrečných minutách vsadilo vše na ofenzivu, a jak se následně také ukázalo, udělalo dobře. První střelu soupeř dokázal gólman Zachoval ještě zlikvidovat, na druhou dorážku Martina Helda z bezprostřední blízkosti už ale domácí gólman neměl nárok – 2:2. Budějovičtí tak dokázali dvě minuty před vypršením řádně hrací doby srovnat a rozhodli o dělbě bodů.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Pozitivně můžu hodnotit jen první poločas. Tam jsme byli dostatečně aktivní, hráli kombinační fotbal a byli jsme nebezpeční. Druhá půle už byla z naší strany spíše na náhodu, až příliš jsme se soustředili na bránění výsledku. Budějovice navíc předvedli ve druhém poločase výborný výkon a zaslouženě vyrovnali.”