FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Most 3:0
03.08.2013

U19 si bez problémů poradila s Mostem a připsala si druhé vítězství v řadě

Liberec - V tropickém sobotním dopoledni se na Městském stadionu představili starší dorostenci, na které čekal v rámci 2. kola Celostátní ligy soupeř z Mostu. Ten ale dokázal držet krok pouze prvních patnáct minut, po té už úřadovali pouze liberečtí mladíci, kteří si nakonec bez problémů připsali další tři body a v novém ročníku jsou zatím stoprocentní.
2.kolo, sobota 3.8.2013, 11:00, Městský stadion
3:0
(3:0)
FK Baník MostFK Baník Most
FC Slovan Liberec: Kubát – Čuřík, Linhart, Zítka, Chlumecký (59. Janků) – Kastelovič, Ondráček (C) (73. Kukla) – Bláha, Matějka (65. Barac), Kaiser (79. Šustr) – Polívka (83. Bednář).
FK Baník Most: Juska – Braum (58. Prokop), Vokurka (C), Hříbal, Haspra – Koudelka, Tureček, Bula, Boho (65. Hynek), Zícha (46. Sýkora) – Kopta (46. Vávra).
Branky: 17. Kastelovič, 22. Chlumecký, 37. Ondráček. ŽK: 2:1 (Chlumecký, Polívka - Prokop). Rozhodčí: Zeman - Pospíšil, Matějček.
Diváci: 60

Úvod utkání byl v podání obou týmů hodně opatrný. V prvních patnácti minutách se tak hrstka fanoušků, která dorazila na Městský stadion spíše nudila. To však změnil v 17. minutě liberecký Jakub Kastelovič, balon se v pokutovém území dostal právě až k autorovi první branky, který pohotovou střelou k tyči nedal mosteckému gólmanovi žádnou šanci - 1:0.

Převahu naše týmu dokázal o pět minut později podtrhnout druhou přesnou trefou obránce Martin Chlumecký. Ten si dobře našel centr od rohového praporku a po té hlavou balon uklidil do sítě soupeře - 2:0. V 26. minutě mohl mít domácí trenér Holeňák třetí důvod k radosti. Jenže unikající Kaiser nedokázal na brankáře Jusku vyzrát a branku trestuhodně minul.

To však ale nemuselo liberecké mladíky tolik mrzet. Konečnou tečku za prvním poločasem udělal kapitán Adam Ondráček, který si počkal na lob spoluhráče a následně bez problému rozvlnil mosteckou síť potřetí - 3:0. U19 tak odcházela v úmorném vedru spokojenější, třígólový náskok dával hodně slušnou naději na druhé vítězství v řadě.

Druhý poločas už tak bohatý na gólové trefy nebyl. Čtvrtý přesný zásah mohl v 64. minutě přidat Kaiser, kterého ale tentokrát na brankové čáře vychytal gólman Juska. Mostečtí už po změně stran zřejmě úplně rezignovali. Liberecký gólman byl v druhé pětačtyřicetiminutovce takřka bez práce a tak se náš tým o výsledek obávat nemusel. Závěr utkání už se dohrával spíše z povinnosti, už v poločase bylo jasné, na jakou stranu poputují po utkání tři body.

Další utkání sehraje U19 již ve středu v Olomouci. Na Městském stadionu se pak představí netradičně v úterý 13.8., kdy na ni čeká ostravský Baník.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Další utkání v řadě, které se hrálo v tropickém vedru. I přes tyto těžké podmínky si myslím, že se hrálo docela ve velkém tempu. Rozhodl první poločas, ve kterém se nám povedly dvě standardní situace. Druhý poločas už byl vyrovnaný, jak herně tak i výsledkově. Mrzí mě, že jsme se ve druhém poločase neprosadili střelecky. Ale je potřeba pochválit hru soupeře, který se po přestávce rozehrál a do šancí nás již moc nepouštěl. Celkově jsem samozřejmě spokojený, úvod soutěže nám vychází. Teď nás ale čeká tzv. utkání pravdy v Olomouci, které nám ukáže skutečnou sílu týmu.”