FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:2
24.10.2013

U19 ztratila dobře rozehraný zápas s Jihlavou, která rozhodla těsně před koncem

Liberec - Netradičně se ve čtvrtek hodinu po poledni představili na Městském stadionu naši starší dorostenci. Ti v předehrávce 17. kola hostili jihlavskou Vysočinu. Mladíci rozjeli utkání dobře, když se po trefě Chlumeckého dostali do vedení. Soupeř ale rychle srovnal a dlouho to vypadalo, že se oba týmy o body podělí. Vysočina nakonec udeřila těsně před koncem, kdy už Slovan dohrával v deseti.
17.kolo, čtvrtek 24.10.2013, 13:00, Městský stadion
1:2
(1:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Zoul – Čuřík, Kastelovič, Janků, Chlumecký – Ondráček (C) – Jakimič (63. Knejzlík), Barac, Otta (82. Bednář) – Kukla (60. Krivosheev), Polívka.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Jančík (90+3. Haala), Košík, Kriegsmann (C), Fiala – Maruš (89. Vitásek), Zábrodský, Ujčík (77. Rychetník), Veselský (82. Trojánek) – Duba, Šerý (63. Bajer).
Branky: 22. Chlumecký – 36. Šerý, 86. Kriegsmann. ŽK: 2:4 (51. Čuřík, 55. Barac – 54. Ujčík, 73. Fiala, 75. Kriegsmann, 90. Maruš). ČK: 1:0 (79. Čuřík). Rozhodčí: Černý – Fišer, Šťastný.
Diváci: 80

Jihlava vstoupila do utkání lépe a hned v 5. minutě se ocitla ve své první vážnější šanci. Duba si počínal na hranici šestnáctky šikovně, obtočil se kolem bránícího obránce a balon po jeho ráně zastavila až tyč liberecké branky.

Liberečtí mladíci měli v průběhu prvního poločasu více ze hry, na svoji první větší příležitost ale čekali až do 22. minuty a ta skončila až úvodní brankou. Baracův přesný roh doputoval až na hlavu Martina Chlumeckého, který se v pokutovém území pohotově uvolnil a poslal náš tým do vedení - 1:0.

To ale nevydrželo svěřencům trenéra Holeňák příliš dlouho. O čtrnáct minut později bylo totiž srovnáno. Domácí defenziva chybovala na polovině hřiště, kdy po následném přečíslení 2 na 1 zakončoval do poloprázdné branky střílející Marek Šerý - 1:1.

Ještě před odchodem do šaten přišly další slibné šance Slovanu. Nejdříve pět minut před přestávkou nepřetavil svoji pohlednou sólovou akci Kukla ve vedoucí gól a minut před koncem neuspěl ani střílející Čuřík, který z ostrého úhlu jihlavskou branku minul.

Lepší vstup do druhé půle měli starší dorostenci Slovanu. Svoji herní převahu však nedokázali nijak zužitkovat, kdy své útočné akce nedotáhli dokonce a zůstali jen u náznaků. Dlouho to tak vypadalo, že se oba celky o body rozdělí.

Zřejmě klíčová situace přišla v 79. minutě. Faulující Čuřík viděl druhou žlutou a musel předčasně do sprch. Jihlava poté rozjela ofenzivní rošády, které rozhodly o konečném výsledku. Po jedné ze standardní situaci se do vzduchu nejvýše pověsil Miloš Kriegsmann a čtyři minuty před koncem zápasu rozhodl o třech bodech pro Vysočinu - 1:2.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Dnes jsme hráli velmi naivně a neefektivně. Měli jsme sice mírnou převahu a kombinace se nám docela dařila. Oproti minulému utkání jsem viděl i větší odvahu v rozehrávce. Zklamali jsme ale v přepínání z ofenzivy do defenzívy. Spoléháme se jeden na druhého a jsme málo důrazní. Zatímco soupeři nám třeba i za pomoci faulu akci přeruší, my necháme hráče běžet samotného na bránu a necháme si vstřelit gól."