FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 1:1
01.05.2016

Drtivý tlak Slovaňaček přinesl pouze vyrovnávací branku, s Pardubicemi remizovaly 1:1

Kryštof Rossmann
Frýdlant - Pohledné utkání bylo vidět v nedělním dopoledni na stadionu ve Frýdlantě. Naše mužstvo po rychle inkasované brance svého soupeře přehrávalo, nicméně gól vytěžila svou přesnou ranou pouze Brázdová.
N, neděle 1.5.2016, 10:15, Frýdkant v Čechách
1:1
(0:1)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Salacká - Jungová, Juráková, Pižlová (K) (69. Sehnálková), Košková - Banyiová (64. Kutifelová), Mikysková, Němečková, Fritzová (76. Černá) - Jarchovská, Brázdová
FK Pardubice: Havlíková - Kabeláčová, Dobrevová, Závišková, Martínková - Macháčková (53. Barešová), Šmídová, Kunáková (67. Pavlasová), Strachotová (77. Dostálová) - Kupková (K) - Urbancová
Branky: 47. Brázdová - 12. Závišková. Rozhodčí: Navrátilová - Šulcová, Kovářová. ČK: C - Němečková (LIB). Diváci: 62..

První náznak šance přišel již v druhé minutě. Hostující hráčky se snažily rychlou kombinací přiblížit na dostřel branky Salacké, nicméně do finální přihrávky vložila Kunáková příliš razance. Zanedlouho zahrozily také Liberečanky, krásný individuální průnik předvedla Brázdová. Střelu namířila přesně k tyči, ale Havlíková výborným zásahem míč usměrnila na roh.

Z protiútoku připsala první střelecký pokus na stranu Pardubic Závišková, ráně však nakonec chyběla přesnost a strážkyně svatyně Slovanu si s ní tak bez větších potíží poradila. Ve dvanácté minutě zmrazila liberecké příznivce Žaneta Závišková, která z dvaceti metrů napřáhla a namířila míč přesně pod horní tyč.

O pár chvil později mohlo být vyrovnáno. Fritzová se dobře uvolnila na levé straně a poslala přízemní pas přesně na nohu Jarchovské. Ta však netrefila přihrávku ideálně, a Havlíková si tak připsala jednoduchý zásah. V devatenácté minutě si vytvořily příležitost opět Východočešky, zpoza vápna pálila Macháčková, Salacká ale balón zachytila do rukavic včas.

Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu. Slovaňačky se snažily prolomit obranný val soupeře, nicméně po dlouhou dobu neúspěšně. Nejblíže byla ke skórování do konce prvního poločasu Mikysková, jež se snažila zatočit míč zpoza vápna k tyči. Ten nakonec skončil pouze na vnější straně konstrukce.

S přibližujícím se koncem poločasu začalo naše mužstvo přebírat iniciativu, nejprve se do slibné pozice dostala po přesném pasu Fritzové Brázdová a následně i Jungová. První šanci zastavilo špatné zpracování, druhá vyústila v střelu nad břevno. Do kabin tak odcházely šťastnější hostující hráčky, které vedly po úvodních pětačtyřiceti minutách 1:0.

Nicméně Liberečanky vstoupily do druhého poločasu nejlépe, jak mohly. Šárka Brázdová si vyměnila míč s Fritzovou a přesnou ranou z šestnácti metrů propálila Havlíkovou. Zanedlouho zkusila převážit misky vah zpět na stranu Pardubic Strachotová. Salacká dobrým zákrokem střelu ze střední vzdálenosti zachytila.

V šestapadesáté minutě mohla využít zaváhání v obraně hostujícího celku Jarchovská, která se ocitla tváří v tvář gólmance Pardubic. Ta však její dobře mířenou střelu fantastickým zákrokem vykopla na rohový kop. Slovaňačky byly v druhé půli lepším týmem, což potvrdila další příležitost Fritzové. Její dělovku brankářka stihla na poslední chvíli vyboxovat nad zařízení.

Nebezpečně vypadal i další rychlý kontr našeho mužstva. Po centru Banyiové střílela Brázdová, tentokrát však vzešla ze vzájemného minisouboje úspěšněji Havlíková. V 76. minutě se dostala do dobré střelecké pozice Sehnálková a míč zatočila přesně mimo dosah brankářky, nicméně ve skórování nakonec zabránila Liberečankám tyč, od níž se míč odrazil mimo nebezpečné území.

Pět minut před koncem měly k dispozici obrovskou šanci Pardubice, nepříliš razantní pokus vyrazila Salacká pouze k Dostálové, situaci musela na poslední chvíli zachránit až Němečková, která míč dobrým obranným zákrokem vyrazila na roh. Standardní situaci zahrály Východočešky výborně, po sérii odrazů pálila Kupková do tyče, jelikož ale situace gólem neskočila, odnášely si oba celky ze souboje bod za remízu 1:1. Po závěrečném hvizdu ještě obdržela červenou kartu za protesty Němečková, a v příštím zápase se tak mužstvo bude muset obejít bez ní.

Záznam z celého zápasu si můžete prohlédnout v následujícím videu:

Jiří Dvořák (FC Slovan Liberec): Hrubě se nám nepovedl první poločas. Dostali jsme branku z ojedinělé střely, nedařilo se nám dostat do tempa a vázla kombinace. V druhé půli jsme trochu hru rozběhali a soupeře zatlačili do defenzivy, kdy téměř celý poločas bránil, bohužel to stačilo pouze na vyrovnávací gól. Myslím si, že roli hrálo podcenění soupeře. Holky věděly, že hrají s posledním celkem a myslely si, že vítězství přijde samo. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a bylo to lepší.