FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 5:1
29.04.2023

Fotbalistky Slovanu nestačily na silnou Slavii a podlehly jí 1:5

Praha/Liberec - Ve třetím kole nadstavby ligy žen se hráčky Slovanu Liberec představily proti týmu Slavie. Proti prvnímu týmu ligy se jim herně příliš nedařilo a nakonec se svěřenkyně trenéra Myslivce musely smířit s porážkou 1:5. Jedinou branku Slovanu vstřelila Tereza Černá.
N3, sobota 29.4.2023, 14:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
5:1
(3:1)
SK Slavia Praha:

Lukášová - Khýrová, Šurnovská (82. Goretkiová), Černá F., Stackpole, Šlajsová (65. Růžičková), Divišová (65. Veselá), Bartovičová (C), Kožárová (55. Nekesa), Foster (55. Morávková), Keene

Pižlová - Kantarská, Košíková (C), Šušolová, Huvarová, Křivská, Buryánová (82. Antalová), Bužková, Šubrtová (82. Pouvová), Harvilová (70. Sováková), Mastníková (46. Křivská), Černá T. (70. Dinh Thanhová)

Branky: 3. Stackpole, 28. Šušolová (vlastní), 44. Divišová, 57. Šurnovská, 87. Morávková - 23. Černá T.

Rozhodčí: Čampišová - Šafránková, Hrušková

Diváci: 125

Libereckým fotbalistkám se vstup do utkání s favorizovaným soupeřem příliš nepovedl. Již ve třetí minutě totiž musely hráčky Slovanu lovit míč ze sítě. Po centru se na levé straně uvolnila Kae Haleigh Stackpole, zasekla si balón a navedla si ho do vápna. Příliš se neukvapovala a střelou do horní části branky poslala Slavii do vedení. Fotbalistkám Slovanu se podařilo po nepovedeném začátku oklepat a ve 23. minutě srovnat díky brance Terezy Černé. Po rozehraném rohu nakrátko se rozhodla liberecká hráčka poslat míč do vápna. Její vysoký balón se snesl až za záda brankářky Lukášové a skóre bylo 1:1.

Ovšem ve 28. minutě měla Slavia k dispozici roh a i s velkou dávkou štěstí se jí podařilo znovu dostat do vedení. Po souboji na přední tyči se balón smolně odrazil od Šušolové a skončil za zády Pižlové. Další brankovou situaci jsme viděli až ke konci prvního poločasu. Ve 44. minutě se podařilo Petře Divišové najít míč za obranou a ze samotného nájezdu i skórovat, 3:1.

Do druhého poločasu vstupovaly fotbalistky Slovanu s dvoubrankovým mankem. Snažily se na svého soupeře vyzrát rychlými přechody do útoku, ale marně. Naopak v 57. minutě znovu inkasovaly. Po dvou pohledných narážečkách mezi Nekessou a Martinou Šurnovskou, se radovala z branky druhá jmenovaná, 4:1. V závěrečných minutách zápasu se skóre měnilo ještě jednou, a to když Tamara Morávková využila ztráty po rohu a bleskurychlý útok zakončila střelou na zadní tyč, 5:1.

Fotbalistky Slovanu bohužel na Slavii, která v tabulce drží první příčku, nestačily a prohrály 1:5. Ve druhém utkání mistrovské skupiny se z výhry nad Spartou 2:1 radovalo Slovácko a v tabulce znovu předskočilo liberecké hráčky, kterým patří po třech odehraných kolech nadstavby čtvrté místo. (pozn. red. Slovan má stále jeden zápas k dobru)

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl. Jako v prvním utkání v této sezoně jsme na Slavii dostali brzy první gól. Dokázali jsme na něj ještě v celku rychle reagovat a měli jsme ještě dvě nebo dtři zajímavé akce. Ale soupeř poté zvýšil na 2:1 a do poločasu přidal ještě třetí gól. Tím bylo prakticky o zápase rozhodnuto. Ve druhém poločasu soupeř dominoval prakticky ve všem. Slavia byla produktivní a zápas pro nás skončil nejhorším výsledkem v této sezoně.“