FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 3:2
14.10.2023

Ženy doma nezaváhaly a porazily Baník 3:2

Liberec - Během reprezentační přestávky mužů nastoupily na hlavním stadionu hráčky Slovanu v sedmém kole nejvyšší ligy žen proti Baníku Ostrava. V nelehkém utkání, kdy musely otáčet ze stavu 1:2, nakonec svého soupeře porazily 3:2, a to i díky skvěle rozehrávaným rohům. Góly za Slovan vstřelily Denisa Tenkrátová, Valentina Šušolová a Ivana Kantarská.
7.kolo, sobota 14.10.2023, 14:00, Stadion u Nisy
3:2
(1:2)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava

Pižlová - Černá V. (C), Šušolová, Sováková, Huvarová - Kantarská, Tenkrátová, Buryánová (90+1. Jakimičová), Harvilová (69. Brázdová) - Černá T. (90+3. Mastníková), Dinh Thanhová

FC Baník Ostrava:

Zelenková - Pavlíčková, Mudráková, Krupníková - Korvasová, Kochanová, Fojtíková (61. Molková), Nowacka, Furiková (69. Zomberová) - Vojtková, Štěpánová

Branky: 30. Tenkrátová, 47. Šušolová, 52. Kantarská - 35. a 45+1. Vojtková

Žluté karty: 55. Štěpánová

Rozhodčí: Kánská B. – Špindlerová Z., Hessová T.

Diváci: 188

Hráčky Slovanu vstoupily do 7. kola ženské nejvyšší soutěže proti Baníku aktivně. Za podpory fanoušků na hlavním stadionu U Nisy zatlačily v úvodních minutách svého soupeře a hrozily centrovanými balóny do vápna. Do jedné ze šancí se dostala Dinh Thanhová, ale její střelu dobře zablokovala Nowacka. Skóre utkání se poprvé měnilo ve 30. minutě. Po rohovém kopu se nejlépe zorientovala Denisa Tenkrátová a střelou z vápna rozvlnila síť, 1:0. Ovšem o pět minut později byla radost z vedoucí branky pryč. Ve vápně zůstala nepokrytá Kateřina Vojtková a hlavou srovnala na 1:1.

Liberecké fotbalistky se snažily rychle vzít vedení zpět. Daleko k tomu nebyla ve 38. minutě Kantarská, která hlavou zakončovala z malého vápna. Proti jejímu zakončení se vyznamenala brankářka Zelenková, která předvedla skvělý zákrok. V samotném závěru poločasu přišla pro domácí hráčky další rána. Po uklouznutí Sovákové na půlce se do útoku vydala Kateřina Vojtková. Kapitánka Ostravy utekla obránkyním a na hranici vápna si vytvořila střeleckou pozici. Pižlová se natahovala po míči marně a svěřenkyně trenéra Myslivce odcházely do kabin za nepříznivého stavu 1:2.

Po změně stran Slovaňačky na svého soupeře do slova vlétly. Již ve 47. minutě vybojovaly rohový kop a hned po něm přišlo srovnání na 2:2. Valentina Šušolová zakončovala nohou zády k brance a míč trefila skvěle do odkryté části, kam nedosáhla gólmanka Zelenková ani bránící Vojtková. Otočení výsledku měla na kopačce v 51. minutě Din Thanhová, jež z otočky skvěle střílela k tyči. Brankářka Zelenková dobře odhadla trajektorii a pokus vyrazila na roh.

Promarněná šance Din Thanhovou nemusela dlouho mrzet, protože již v 52. minutě přišel na řadu další gólový roh. Na centr do vápna si dobře naběhla Ivana Kantarská a hlavou otočila utkání na 3:2. Ve zbytku zápasu jsme i přes další slibné šance více gólů neviděli a tak konečný výsledek zůstal 3:2. Liberecké fotbalistky si připsaly tři body a podařilo se jim stáhnout v tabulce ztrátu na třetí Slovácko na pouhý jeden bod.

Záznam utkání:

Witold Zajac (trenér FC Baník Ostrava ženy): "I přes porážku jsme dnes odehráli opravdu dobrý zápas. Dali jsme dva góly a měli jsme další šance. Bohužel soupeř využil toho, s čím máme největší problém. Obrana standardních situací. Všechny góly, které jsme inkasovali, byly z rohového kopu a z devíti inkasovaných gólů, počínaje utkáním s Plzní, jsme jich sedm inkasovali po standardce. Nemáme vysoký tým, víme, že je to pro nás těžké, ale pracujeme na tom a jsem si jistý, že i v této oblasti uděláme pokrok."

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Velmi aktivní vstup do utkání, podpořený množstvím centrovaných míčů do pokutového území, bohužel bez gólového efektu. Náš poctivý běžecký výkon byl podpořen fotbalovostí i krásnými akcemi. Využili jsme jeden z mnoha dobře zahrávaných rohů a ujali se vedení v zápase. Ve zbytku prvního poločasu jsme bohužel udělali chyby, které nás stály vedení a soupeř průběh utkání otočil. V kabině jsme si řekli, že musíme pokračovat v nátlakové hře jako v prvním poločase. Věřili jsme, že máme dost fyzických, ale i morálních sil na to, abychom zápas otočili. Hned v úvodu druhého dějství jsme opět po standardních situacích skóre zápasu opravdu otočili. V závěru utkání nám chyběla větší chytrost, zkušenost si výsledek více v klidu pohlídat. Troufám si říct, že vítězství je zcela zasloužené a gratulace patří holkám za předvedený výkon. Takto se musíme prezentovat v každém zápase...“