FC Slovan Liberec | David Vavruška se stal trenérem Slovanu
Menu Další Zavřít Zavřít
16.04.2014

David Vavruška se stal trenérem Slovanu

Lukáš Váňa
FC Slovan Liberec pověřil vedením ligového týmu trenéra juniorky Davida Vavrušku. Trenéra s ligovými zkušenostmi představilo vedení klubu dnes odpoledne.

Davide, jak rychlé a složité bylo rozhodování, zda nabídku vést ligový tým Slovanu přijmete?
David Vavruška: Předně bych chtěl říct, že po předešlém realizačním týmu by to byl složitý úkol pro každého. Já to mám ale postavené tak, že za mnou přišlo vedení Slovanu s žádostí o pomoc. Já jsem ve Slovanu rád, tu práci miluju a celkově jsem v Liberci spokojený. Nikam jsem se nehrnul, po návratu do ligy jsem netoužil. Situace se ale vyvinula jinak. Bylo by zbabělé a alibistické, kdybych tu žádost o pomoc odmítl. Přijal jsem jí a jsem připraven udělat vše proto, aby byl Slovan úspěšný a fanoušci spokojení.

Je vaše jmenování nějak časově specifikováno? Tedy napřímo. Je dočasné?
David Vavruška: Tak na to vám odpovím za pár měsíců. V tuto chvíli přicházím k týmu, který není v dobrém rozpoložení. A to ať vinou zranění nebo herní a výsledkové pohody. Prostě je před námi úkol, který musíme zvládnout. A když říkám my, tak myslím nás trenéry, hráče, celý realizační tým a vlastně i celý klub.

V Podstatě jste mi nahrál na další otázku. Dostal jste nějaký úkol?
David Vavruška: Jako jestli jsem dostal za cíl uhrát s týmem třetí místo? Všichni přeci víme, jaká je situace v tabulce, co nás čeká za zápasy a o co hrajeme. Není třeba dávat žádné úkoly. Všem nám je jasné, že musíme udělat maximum, abychom si do posledního kola uchovali šanci na Evropskou ligu. Já za sebe ještě chci, aby divák, který bude odcházet z našeho zápasu, odcházel s dobrým pocitem, že kluci makali, a že ho fotbal bavil.

Prozradíte svůj realizační tým?
David Vavruška: Tajit ho nebudu (smích). Ale asistenta představím až zítra. Teď můžu říct, že trenérem brankářů bude Zbyněk Hauzr. Přijďte v sobotu na fotbal a uvidíte nás všechny.

Tak hodně štěstí, trenére.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Vinotéka U Kryšota Truhlářstv Hajlek Staco
Mediální partneři
eFotbal Liberecká drbna