FC Slovan Liberec | Jan Polák: Na místě stopera je největší konkurence
Menu Další Zavřít Zavřít
27.12.2011

Jan Polák: Na místě stopera je největší konkurence

Lukáš Váňa
Na jaře oslaví teprve 23. narozeniny. Přesto patří ve Slovanu ke služebně nejstarším. Navíc je ze současných stoperů, alespoň na tomto postu, nejzkušenější. Na podzim zasáhl Honza Polák do 11 zápasů. Nasbíral 909 minut a vstřelil první ligový gól.
Honzo jak jsi spokojený s podzimem ze svého individuálního pohledu?
Jan Polák: Začátek byl dobrej. Dařilo se nám a i já nastupoval pravidelně. Pak se nám na chvíli přestalo dařit, po prohraném zápase s Duklou trenér proházel sestavu, stoperské dvojice začal točit a já z toho po Baníku vypadl. To bylo pro mě zklamání, a bylo by pro každého, to je jasné. Já to ale musím brát jako fakt a snažit se pracovat, abych z toho příště nevypadl.

Dojem z tvého podzimu tedy pokazil závěr, kdy jsi už tolik nehrál?
Jan Polák: Říkáš to asi dobře. Z mého pohledu to tak je. Já jsem ale šťastnej, že se nám ten podzim jako týmu podařil. Na ty naše zápasy se dá dívat. Kritika na naší hru je pozitivní, daří se nám. Každý hráč chce hrát co nejvíc, musíme ale umět potlačit to osobní ego a vše podřídit úspěchu týmu.

Co se týká stoperů tak máme čtyři vyrovnané hráče. Co je z tvého pohledu potřeba udělat, aby se v základní sestavě pravidelně objevovalo jméno Polák.
Jan Polák: Paradoxně je pravda, že na místě stopera je největší konkurence, což se o všech postech říct nedá. Já se samozřejmě musím snažit v přípravě pracovat co nejlíp, to je základ. No a musím věřit, že se to podaří. Samozřejmě, že trenér staví na určitých hráčích. Já se musím snažit ho přesvědčit, že mezi ně můžu patřit i já.

Jak prožiješ vánoční svátky a dovolenou?
Jan Polák: S přítelkyní se chystáme na lyže do zahraničí. Na to se moc těším. Jsem takový pokročilý začátečník a moc mě to baví. Samotné Vánoce prožijeme tradičně doma (rozhovor vznikal před svátky). Těším se, že si odpočinu. No a na začátku roku zase na fotbal. To volno vždycky uteče hrozně rychle, ale to má asi každý. Myslím si ale, že poslední dobou se v klubu pracuje dobře, má to pozitivní atmosféru, v kabině vládne pohoda což je hrozně fajn. Člověk se pak těší do práce.

Takže 5. ledna do přípravy s úsměvem a po hlavě se vrhnout do boje o základní sestavu?
Jan Polák: Určitě. To platí. To samozřejmě musí platit u každého hráče. Já samozřejmě nejsem výjimka. Těším se na to, že na jaře budeme hrát třeba o titul (úsměv).


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Recovera Ricoh
Mediální partneři
eFotbal Náš region