FC Slovan Liberec | Jan Polák: Obnovený debut jsem si představoval jinak
Menu Další Zavřít Zavřít
05.04.2017

Jan Polák: Obnovený debut jsem si představoval jinak

Dominik Jakubec
Liberec - Do konce jara bude Jan Polák opět oblékat dres Slovanu. Do ostrého utkání naskočil už ve středu, kdy odehrál druhou půli proti Zlínu. Spokojený z něj ale neodcházel. "Moje chyba předcházela penaltě, mrzí mě to," sypal si popel na hlavu.

Jak se tvůj návrat pod Ještěd urodil?
V Itálii jsem se kvůli nějakým okolnostem dohadoval na rozvázání smlouvy. Na tom jsme se na posledním jednání domluvili s tím, že mi od léta dál nabídli nový kontrakt. Uvidíme, jak to bude dál.

Připadala vůbec v úvahu i jiná varianta, než Slovan?
Jednání v Itálii se dost táhla, takže jsem po pravdě přestával věřit, že jaro ještě někde odehraju. Ale pak se to začalo vyvíjet dobře a se Slovanem jsem začal trénovat. Jsem rád, že tu mohu být, akorát jsem si obnovený debut představoval jinak.

Jak se Slovan za tu dobu podle tebe změnil?
Za čtyři a půl roku se tu tým dost obměnil, což je v Liberci poslední dobou celkově obvyklé. Ale zázemí a lidé, co kolem klubu pracují, tu jsou stejní, takže se opravdu cítím jako doma.

Nicméně první soutěžní utkání ti asi příliš důvodu k radosti nepřineslo...
Je to pro nás velké zklamání. Zápasu jsme přičítali obrovskou váhu. Měli jsme to dobře rozehrané, ale pak přišla má chyba, která předcházela penaltě. Hned vzápětí otočili, my zase rychle vyrovnali, ale v prodloužení jsme dostali laciný gól. Bylo vidět, že oběma týmům docházely síly a že právě ten třetí gól nejspíš rozhodl.

Jak náročné pro tebe utkání bylo?
S týmem se postupně teprve sžívám a zvykám si na nový systém, ale nechci se na nic vymlouvat. Když už jdu do zápasu, musím odvést maximum a snažit se týmu pomoct. A místo toho jsem do zápasu zasáhl tou chybou.

Mohl bys situaci, která předcházela penaltě, popsat?
Zpracoval jsem si balon, trošku mi to uklouzlo a Vukadinovič mi zezadu vypíchl balon. Odsud zamířil do vápna a pak přišla penalta. Nevím, jestli to bylo před vápnem nebo v něm, každopádně to jejich útočník udělal šikovně, natlačil se tělem před obránce a rozhodčí to odpískal jako pokutový kop.

Přišli jste o poslední reálnou naději na postup do pohárů, vnímali jste zápas jako možná nejdůležitější duel jara?
Jasně, věděli jsme, že to bude klíčový zápas. O to větší zklamání teď cítíme. Bohužel jsme nyní ze hry venku.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Libea Auto Koutek
Mediální partneři
rtm plus Radio Blaník Liberec