FC Slovan Liberec | Luboš Kolár posílí výběr Jaroslava Šilhavého
Menu Další Zavřít Zavřít
26.07.2013

Luboš Kolár posílí výběr Jaroslava Šilhavého

Lukáš Váňa
Fotbalisté Slovanu získali další posilu. Ze slovenského týmu FC Nitra k nám přichází Luboš Kolár. S týmem trénoval už před dvěma týdny, v neděli by mohl být připraven zasáhnout do utkání se Slavií.

Luboš Kolár se narodil 1. září 1989. Celou svou dosavadní kariéru spojil s Nitrou. Jakožto její odchovanec prošel všemi týmy. V prvním mužstvu působil od 17 let, k ligové premiéře nastoupil v 18 letech. "V Nitře jsem prožil dobré roky, jsem jí za všechno vděčný, ale je čas jít dál. Liberec má veliké jméno, a jsem rád, že zde mohu být," říká Luboš Kolár. Jeho postem je kraj zálohy. "Je mi jedno, jestli hraju zleva nebo zprava. obojí má své výhody. Sice jsem pravák, ale s levačkou nemám nejmenší problém," vysvětluje hráč, který sbíral i zkušenosti v mládežnických reprezentacích. Naposledy nastoupil za U 21.

"Luboše nám doporučil náš skauting. My jsme si ho proto pozvali na testy, posbírali jsme si o něm nějaké informace, ale především jsme měli možnost poznat ho v tréninkovém procesu. Protože se áčko připravovalo na vstup do sezóny tak jsme Luboše první dny nechali trénovat s juniorkou. Po dvou dnech mi volal David Vavruška, že to je jednoznačně hráč do áčka, což mě pochopitelně potěšilo. Luboš o svých kvalitách přesvědčil při trénincích i trenéry áčka, jejichž názor byl ten nejdůležitější, a proto jsme se dohodnuli na smlouvě," říká sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar. Slovenský záložník podepsal ve Slovanu dvouletou smlouvu s následnou opcí.

"Aktuálním sportovním cílem určitě je začít se dostávat co nejčastěji na hřiště a vybojovat si stabilní místo v kádru. O svých dalších fotbalových snech mluvit nebudu, jsou moje a v tuto chvíli je nejdůležitější Slovan," řekl ke svým fotbalovým cílům Luboš Kolár.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
A net Nisa Liberec
Mediální partneři
Hitrádio Contact rtm plus