FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 3:1
25.09.2010

Gambrinus liga, 10. kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Zbrojovka Brno 3:1 (1:0)

Klub
Liberec - Po výsledkovém nezdaru z uplynulého týdne uzavřel Liberec první třetinu sezóny výhrou nad Brnem. Moravany po celý zápas Severočeši přehrávali a o třech bodech pro Slovan bylo rozhodnuto již na začátku druhého poločasu, kdy po gólech Nezmara a Dejmka vedli svěřenci Josefa Petříka 3:0. Hosté v závěru pouze zkorigovali výsledek brankou Doška. Po deseti kolech náleží Slovanu v tabulce Gambrinus ligy šestá příčka.
10.kolo, sobota 25.9.2010, STADION U NISY, LIBEREC
3:1
(1:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (46. Dejmek), Kelič, Fleišman - Vácha, Štajner, Gecov, Breznaník (85. Vlasko) - Nezmar (81. Martan), Kerič.
FC Zbrojovka Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek (64. Hodek), Dostálek, Polách (46. Kalabiška), Rýdel, Střeštík (76. Hamouz) - Došek.
Branky: 16. Kelić, 52. Nezmar, 61. Dejmek - 88. Došek. ŽK: 39. Gecov (LIB) - 24. Husár, 30. Střeštík, 32. Dřížďal (všichni BRN). Rozhodčí: Drábek - Tacina, Santarius - Adam.
Diváci: 3728

Trenéři oproti předchozímu nepovedenému týdnu mohli počítat s uzdraveným Nezmarem, vykartovaným Keličem i nově příchozím Breznaníkem, který vyměnil slovenský dres Slovanu za ten český. Všichni tři zmínění hráči také figurovali v základní sestavě Liberce a všichni tři zároveň patřili mezi nejlepší hráče utkání.

V samotném zápase se hned v osmé minutě ocitla v úvodní šanci utkání právě posila ze Slovenska. Po Nezmarově uličce se Breznaník hnal z levé strany na Lejsala, tváří v tvář brněnskému gólmanovi však selhal, když přestřelil branku. Slovan Moravany přehrával a z jeho tlaku plynul přísun rohových kopů. V 15. minutě převzal od Štajnera rozehrávku rohů Breznaník a hned jeho první centr našel hlavu Keliče, kterého reflexivně vychytal Lejsal. O minutu později se totožná situace opakovala. Tentokrát však už Kelič nedal hostujícímu brankáři šanci a svou umístěnou hlavičkou poslal Liberec do vedení - 1:0.

Fanoušci ještě oslavovali úvodní branku, když se po zaspání liberecké obrany hnal z levé strany na Bičíka Střeštík. Jeho přihrávku na osamoceného Doška na poslední chvíli stačil skluzem zblokovat Fleišman. To bylo ze strany Brna v prvním poločase vše. Dále již útočil pouze Slovan. Ve 25. minutě potáhl Štajner míč po pravé lajně a odcentroval do vápna, kde balón z první napálil Breznaník. Lejsal skvělým zákrokem hosty podržel. Další příležitost na zvýšení náskoku přišla o tři minuty později, kdy tvrdou střelu Keriče vyrazil Lejsal přímo na nohu Nezmara. Útočník Slovanu reflexivně míč do branky umístit nestačil. Zbrojovka se celý první poločas pouze bránila a jen díky velké porci štěstí držela jednogólové manko i po dalších šancích Nezmara a Štajnera. Do šaten tak šli domácí i přes vedení mírně rozladěni.

Nad neproměněnými příležitostmi nemuseli smutnit příliš dlouho. Co se totiž nepovedlo v poločase prvním, povedlo se v úvodu druhé půle, a to hned dvakrát. Skvěle chytajícího Lejsala překonal nejprve v 52. minutě Nezmar, který ve skluzu využil nádherný centr Štajnera - 2:0. Poté přetažený přímý kop Štajnera poslal na zadní tyči do sítě placírkou Dejmek a rázem bylo utkání rozhodnuto - 3:0. Slovan po třetí brance zvolnil a soustředil se především na držení míče. Hrálo se tak převážně ve středu hřiště. Větší rozruch přišel až v 81. minutě, kdy nejprve pomezní sudí pro offside neuznal Nezmarovi druhou vstřelenou branku, z protiútoku poté na druhé straně musel Bičík likvidovat nebezpečnou hlavičku Dostálka. V úplném závěru utkání Brno usilovalo alespoň o čestný úspěch, kterého se nakonec dočkalo zásluhou Doška - 3:1. Na jednoznačné výhře Slovanu to ale již nic nezměnilo.