FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:0
03.10.2009

Gambrinus liga, 10.kolo: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Naši hráči v Teplicích opět prohráli, navíc po šesté v řadě nedokázali na Stínadlech ani skórovat. Úvod zápasu přitom patřil našemu týmu. Své šance jsme ale nedokázali využít, narozdíl od Teplic ...
10.kolo, sobota 3.10.2009
FK Teplice FK Teplice
2:0
(2:0)
FK Teplice: T. Grigar - V. Vidlička, M. Klein, P. Lukáš, A. Ljevakovič - P. Verbíř (83. O. Elsamni), Š. Vachoušek, M. Matula, D. Kalivoda (90. M. Gašparík), J. Mareš - A. Mahmutovič (89. M. Smejkal)
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, J. Polák, R. Dejmek, T. Janů - A. Kerić (80. J. Diviš), M. Holeňák (63. P. Papoušek), M. Bosančić (65. J. Liška), M. Gecov, B. Dočkal - J. Nezmar
Branky: 9. V. Vidlička, 45. A. Mahmutovič. ŽK: 45. M. Klein, 65. P. Lukáš - 23. M. Bosančić, 87. P. Papoušek. Rozhodčí: Kovařík - Košec, Moudrý.
Diváci: 3056

Naši hráči vstoupili do utkání aktivně a v úvodních minutách měli ke gólu blíž. Hned ve 3. minutě nebezpečně vystřelil Bosančić, brankář Grigar jeho střelu neudržel a Nezmar přes hlavu akrobaticky vystřelil. Na brankové čáře míč ale stihl vyboxovat Grigar.

V 6. minutě se do vápna prodral Dočkal a jeho střela těsně minula Grigarovu branku. Hned z první vážnější akce šly ale v 9. minutě do vedení Teplice. Verbíř uvolnil Vidličku, který křížnou střelou otevřel skóre - 1:0.

V 11. minutě mohlo být vyrovnáno. Inkasovaná branka náš tým nerozhodila a Nezmar měl na hlavě vyrovnání. Trefil ale přesně prostor kde byl připraven domácí brankář. V 16. minutě si balon narazil Dočkal, i jeho střela ale mířila doprostřed teplické svatyně.

Ve 24. minutě zahrozili opět domácí. Vidličkova přihrávka našla na přední tyči naběhnutého Mahmutoviče, který ale střílel vedle branky. Ve 27. minutě střílel nebezpečně Mareš, Hauzr byl ale připraven.

Teplice se po vstřelené brance zatáhly do tuhé defenzivy, kterou se našemu týmu nedařilo příliš rozebrat. Jsou to naopak domácí kdo hrozil z rychlým brejků do naší otevřené obrany.

V posledních vteřinách první půle jeden takový domácím vyšel. Verbíř uvolnil Mahmutoviče, který z pravé strany prostřelil Hauzra - 2:0.

Hnad v úvodu druhé půle to s naším týmem mohlo vypadat ještě hůř. Mahmutovič ale v dobré pozici střílel nad naší branku. Podobně se o minutu později vedlo i Holeňákovi, který také ze 12 metrů mířil nad.

V 50. minutě předvedli domácí další nebezpečný brejk, Mahmutovič ale zakončení nezvládl. V 51. minutě šel z úhlu na domácího brankáře Kerić, dostal se i k zakončení, Grigar se ale překvapit nenechal. V 53. minutě šel akrobaticky do zakončení Nezmar, ve výskoku ale mířil nad.

V těchto chvílích musel fotbal diváky bavit. Oba týmy útočily a obrany nestíhaly. V 55. minutě na to mohl doplatit náš tým, když si Verbíř naběhl na zadní tyč a tvrdou ránu opřel o tyč naší branky. V 57. minutě si za domácí obranu naběhl Dočkal, Grigar mu ale zmenšil střelecký úhel a jeho střelu vyrazil.

Hra se poté výrazně zklidnila. Domácí hráli to co potřebovali, rozkouskovali hru a občas i polehávali. Našemu týmu se nedařilo dostat se do vyložených šancí. Až v 77. minutě vysunul Papoušek Kerić, na jehož přihrávku nabíhal Nezmar. Ten ale mířil nad branku.

V 80. minutě se ke střele ve vápně dostal Diviš, jeho bomba ale pouze sestřelila domácího obránce. Do odraženého míče se pak opřel Liška. Jeho střela ale Grigara napřekvapila.

V 83. minutě se dožadoval pokutového kopu Mahmutovič. Rozhodčí ale jeho simulantský kousek nezbaštil, žlutou kartu pro něj ale nevytáhl. V 89. minutě centroval do vápna Papoušek, nikdo z našich hráčů ale na balon nedosáhl.