FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 1:1
13.11.2010

Gambrinus liga, 16. kolo: FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Klub
Plzeň - Slovan odehrál v Plzni velmi dobré utkání a zaslouženě si veze bod za remízu 1:1. Domácí šli do vedení z pokutového kopu, vyrovnání zařídil ještě v první půli Kerić. Na nezvyklém postu stopera nastoupil Jan Nezmar, a obrana spolu s ním utkání zvládla.
16.kolo, sobota 13.11.2010, PLZEŇ
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
1:1
(1:1)
FC Viktoria Plzeň: L. Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský (48. Jiráček) - Petržela (85. Střihavka), Horváth, Kolář, T. Rada, Rezek - Bakoš (67. Ďuriš).
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelić, Nezmar, Fleišman - Vácha, Bosančić (71. Papoušek), Gecov, Breznaník (90. Zeman) - Štajner, Kerić (90. Dejmek).
Branky: 20. z pen. Horváth - 30. Kerić. ŽK: 7. Navrátil, 34. Horváth, 45. Limberský (všichni PLZ) - 33. Vácha, 50. Kelić, 70. Kerić, 87. Nezmar, 88. Fleišman (všichni LIB). ČK: 90. Navrátil (PLZ). Rozhodčí: Adam - Chytil, Košec.
Diváci: 6859

V naší obraně nahradil vykartovaného Holeňáka překvapivě útočník Jan Nezmar. Trenér Petr Rada tak překvapivě utvořil stoperskou dvojici Nezmar, Kelić.

Hned v úvodu zápasu zahrozila Plzeň po dvou rohových kopech. Naše obrana je ale s přehledem pokryla. Slovan se snažil hrozit kombinační hrou. V úvodních deseti minutách se hrál vyrovnaný fotbal, ale jen mezi vápny.

V 11. minutě předvedla Plzeň hezkou akci, na jejímž konci v nebezpečné vzdálenosti promáchl zpětný centr Limberský. Ve 14. minutě napadali domácí naši rozehrávku jako rozvášněné vosy. Balon získali a ke střele se dostal Rezek, střílel ale nepřesně.

V 17. minutě poslal Štajner do sprintu Keriće, ten přesprintoval obránce a dostal se až do vápna, jeho zpětnou přihrávku na nabíhajícího Štajnera ale na dvakrát chytil brankář Krbeček.

Ve 20. minutě domácí kombinovali v našem vápně, Gecov chtěl zasáhnout míč ale přes jeho nohu velmi ochotně přepadl Petržela. Rozhočí nařídil penaltu, kterou Horváth s jistotou proměnil - 1:0. Domácí branka uklidnila a v následujících minutách předvedli několik dobrých ofenzivních akcí, naše obrana si s nimi ale věděla rady.

Ve 30. minutě kombinovali na pravé straně Bosančić s Gebre Selassiem, Bosančić nakonec vystřelil, zblokovaný míč sklepl Gebre Selassie na Váchu, který z první nacentroval do vápna. Jeho parádní centr si našel Kerić a chladnokrevně vyrovnal - 1:1.

Ve 32. minutě mohla jít Viktorka znovu do vedení. Vácha trefil při rozehrávce Rajtorala, ten balon zatáhl do vápna a do jasné gólovky přihrál na rozeběhnutého Bakoše, ten ale asi ze dvou metrů netrefil branku.

Hra měla slušný spád, oba týmy se snažily o ofenzivní fotbal a diváci se museli bavit. Ve 40. minutě poslal Nezmar do volného prostoru Keriće, ten se zbavil obránce a odcentroval do vápna kam nabíhal Štajner. Ve vápně jej ale skopl obránce, sudí Adam nechal pokračovat ve hře.

Ve 43. minutě měla další příležitost Plzeň, po rohovém kopu, který Bičík pouze vyboxoval se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, trefil ale jen našeho hráče. Už v nastaveném čase se k brance soupeře probíjel Štajner, domácí obránce ho před vápnem sestřelil. Ze standardky jsme nic nevytěžili, nebezpečný brejk nakonec předvedl domácí tým. Štajner se vrátil pomoc obraně, centr mířící do vápna si posunula za sebe, nevěděl přitom o za ním stojícím Bakošovi. Ten se ale naštěstí neprosadil. Poločas skončil 1:1.

Do druhého poločasu vstoupila Plzeň nesmírně aktivně a zavřela náš tým před vápnem, krom střel ze střední vzdálenosti si ale šanci nevytvořila. Bystroňova rána z 50. minuty ale brankáře Bičíka vyděsit musela, naštěstí šla těsně vedle.

V 55. minutě zahrozil ve druhé půli poprvé náš tým. Breznaník se dostal do vápna, zpětnou přihrávkou našel Keriće. Tomu balon trochu poskakoval, stačil ho ale přisunout ještě na Bosančiće, který viděl zcela volného Váchu. Přihrávka se mu ale moc nepovedla a domácí se tak ubránili.

Domácí ve druhé půli diktovali tempo hry, Slovan ale pozorně bránil a snažil se o aktivní presink. Každou příležitost pak naši hráči využili k útoku. V 63. minutě skvěle uvolnil Štajner Keriće, ten byl tísněn obráncem, který balon ukopl na roh. Rozhodčí ale nařídil kop od branky. V 65. minutě se parádně individuálně uvolnil Petržela, hezkou akci ale zakončil nepřesnou střelou.

V 68. minutě vymyslel geniální přihrávku Breznaník, do otevřené obrany načasoval přesný pas pro Štajnera, který ale tísněn vystřelil těsně vedle branky. V 75. minutě se povedl brejk domácím, Petrželův střílený centr do našeho vápna se stal ale naštěstí kořistí Gebre Selassieho.

Tlak Plzně začal v závěru sílit. V 78. minutě se do gólové šance dostal Rajtoral, místo střely chtěl ale přihrávat, v tom mu ale skvělým zákrokem zabránil stoper Nezmar! V 81. minutě se ke střele dostal Horváth, jeho technický pokus bravurně vyrazil Bičík, k dorážce se ještě dostal Rezek, mířil ale mimo. V 83. minutě zahrozil Papoušek, domácí před ním odvrátili do autu. Po jeho vhození uvolnil Štajner Gebre Selassieho, jeho akci ve vápně zastavili obránci. V 85. minutě vlétl do domácího vápna Breznaník a přesnou přihrávkou vybídl ke gólu Papouška, před ním stála prázdná branka, byl ale tísněn a ve sprintu střílel mimo.

Tlak domácích vrcholil v 88. minutě, kdy rozhodčí Adam viděl faul asi dva metry před naším vápnem. Za téměř neznatelný kontakt navíc odměnil Nezmara žlutou kartou! Přímý kop si postavil Horváth a nechal našeho brankáře vyniknout. Ten jeho ránu k tyči vyrazil.

V nastaveném čase ještě rozhodčí po druhé žluté kartě vyloučil domácího Navrátila. Zápas skončil zaslouženou remízou.