FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 0:1
17.04.2011

Gambrinus liga, 24. kolo: Zbrojovka Brno vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Klub
Brno - Hráči Slovanu vyhráli v Brně. Důležité tři body zajistil týmu Liberce hlavičkou kanonýr Jan Nezmar. Radův tým byl po celé utkání lepším celkem, divákům servíroval atraktivní kombinační fotbal, kterému chybělo jen více branek. Na domácí lavičce stál poprvé René Wagner, premiéra mu ale nevyšla.
24.kolo, neděle 17.4.2011, BRNO
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
0:1
(0:0)
FC Zbrojovka Brno: L. Krbeček - Husár, Simerský, Migliorini, Hamouz - Přerovský (74. R. Valenta), Dostálek, Rýdel, Borek - Došek (65. Rabušic), Kalabiška.
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelić (72. Holeňák), Fleišman - Dočkal, Vácha, Gecov, Breznaník - Nezmar (83. Hadaščok), Štajner.
Branky: 52. Nezmar. ŽK: 13. Borek, 63. Došek, 74. Přerovský (všichni BRN) - 47. Dočkal (LIB). Rozhodčí: Královec - Gallo, Dobrovolný - Paták.
Diváci: 2277

Do zápasu nastoupila očekávaná sestava Slovanu. Trenér Petr Rada vrátil na místo levého obránce Jiřího Fleišmana.

Zápas se hrál v příjemném jarním počasí, ale před ztichlými tribunami. Návštěvy v Brně už dávno nejsou co bývali. Hodně tak byli slyšet především fanoušci Slovanu.

Domácí Zbrojovce patřil úvod utkání, když v prvních 10 minutách kopali pět rohových kopů. Ani jeden ale nebyl nebezpečný. První gólovou šanci vymyslel Štajner. V 18.minutě přesným centrem hledal na zadní tyči Nazmara. Ten by zakončoval do odkryté branky. Těsně před ním ale míč uklidil do bezpečí Hamouz.

Ve 27. minutě mohli domácí fanoušci začít skandovat jméno brankáře Krbečka. Jen jeho zásluhou se neměnilo skóre. Nejdříve včas vyběhl a zmenšil střelecký ůhel pro Marcela Gecova, který se po kolmé přihrávce objevil v gólové pozici. Odražený míč ukořistil Nezmar, zasekl si před obráncem a střílel do odkryté branky. Krbeček ale do střely stačil skočit a míč opět vyrazil. Chvíli poté ještě chytil Nezmarovu hlavičku.

Ve 30. minutě zkoušel své střelecké štěstí Kalabiška. Jeho křížná střela těsně minula Bičíkovu branku. Ve zbytku první půle se hrálo především mezi vápny. Slovan hrozil ze standardních situací, brankář Krbeček ale vážněji zasahovat nemusel. Liberecký brankář Bičík také zasahovat nemusel. Jeho role byla především při rozehrávce. První poločas branku nepřinesl.

Úvod druhého poločasu přinesl krásnou střelu, kterou na Krbečka vyslal Vácha. Domácí brankář míč vytěsnil na roh. Náš tým odvážněji kombinoval, domácí si ale pozorně hlídali vápno.

V 52. minutě se Slovan dočkal zasloužené odměny. Po hezké kombinaci středem hřiště posunul Štajner míč do levé strany na Fleišmana. Ten mohl centrovat z první, balon si ale zasekl, obešel obránce a nadýchaným centrem našel volného Nezmara, který hlavou otevřel skóre - 0:1.

V 54. minutě se do první velké šance dostali domácí. Dostálek posunul do vápna Borka, který v dobré pozici přestřelil. V 59. minutě se musel libereckým fanouškům tajit dech. Michal Breznaník se nadechl k sólu alá Messi. Prošel vápnem kolem čtyř obránců, zasekl si míč pro levou nohu a tvrdě vypálil. Jeh nádhernou akci ale zhatila tyč Krbečkovy branky.

V 69. minutě se upřely zraky všech fanoušků do jednoho ze sektorů, kde se dost ostře začali rvát pořadatelé s domácími fanoušky. V tu chvíli přišla i doposud největší šance Zbrojovky. Přerovský pronikl do vápna a tvrdou střelou na zadní tyč řádně protáhl připraveného brankáře Bičíka.

V 70. minutě odnesli pořadatelé na nosítkách skvěle hrajícího Keliće. Místo zraněného stopera naskočil Holeňák.

V 74. minutě se po přihrávce Fleišmana prosazoval Breznaník. Obešel obránce, jeho střelu ale vyrazil brankář Krbeček.

V 85. minutě kopal Štajner přímý kop. Dejmek míč hlavou minul a volný Gebre Selassie na zadní tyči promáchl. V 87. minutě měli naši hráče na noze gólovou pojistku. Štajner vedl rychlý brejk, Hadaščok si na zakončení netroufl a přihrál do druhé vlny na Váchu. Krbeček ale opět čaroval.

V 90. minutě nás Brno zatlačilo před vápno. Domácí kopali i velmi nebezpečnou standardku, Bičík ale zasahovat nemusel. Slovan gólovou pojistku nepřidal, výhru ale uhájil.