FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - RNK Split 0:0
02.02.2016

Slovan se proti Splitu prezentoval vyvedeným výkonem, branku však nakonec vsítit nedokázal

Tomáš Čarnogurský, Kryštof Rossmann
V úterním odpoledni sehráli modro-bílí druhý zápas v rámci tureckého soustředění. S chorvatským celkem RNK Split nakonec naše mužstvo v pohledném utkání remizovalo 0:0, a to i přestože si dokázalo vytvořit poměrně velké množství šancí.
Turecko, úterý 2.2.2016, 14:00
0:0
(0:0)
RNK SplitRNK Split
FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Karafiát, Sýkora - Machuča, Folprecht - Jefremov, Shala, Luckassen - Pulkrab

#fcslovanliberec #rnksplit 0:0 #preparation #football #match #today #assistant #houstecky

Fotka zveřejněná uživatelem FC Slovan Liberec (@fcslovanliberec),

Hra se v úvodu odehrávala především uprostřed hřiště a ani jedno mužstvo si nevypracovalo nějakou vyloženou příležitost. Ve 14. minutě zpoza vápna adresoval směrem k soupeřově brance pěknou přízemní střelu Folprecht. Ve 24. minutě pak po centru z levé strany dobře hlavičkoval Pulkrab. Ani jeden z těchto pokusů však splitského gólmana nezaskočil. Postupem času naši fotbalisté získávali mírnou převahu a nebezpečných centrů do pokutového území RNK přibývalo.

Do šancí se ale dostal i soupeř, nejzajímavější byl průnik jednoho ze splitských forvardů ve 33. minutě, Koubek však díky včasnému vyběhnutí změnu stavu nepřipustil. Velmi nebezpečná byla i přízemní střela z hranice šestnáctky ve 42. minutě, která jen těsně minule naši branku. Když se neujala ani Machučova rána po Luckassenově vyhraném hlavičkovém souboji, skončil první poločas bez branek.

Naše mužstvo vstoupilo do druhé půle velmi ofenzivně, vytvořilo si menší tlak, po kterém do vápna Splitu přiletělo několik centrů ať už z rohových kopů či po sérii přihrávek od krajních obránců. Do velké šance se propracoval Luckassen, který se zjevil na několik okamžiků osamocený uvnitř vápna, nakonec však celou situaci obrana chorvatského celku ustála a míč včas odklidila do zámezí.

I fotbalisté v bílých dresech chtěli otevřít gólové účty. Nicméně Tomáš Koubek vytáhl proti tvrdé střele zpoza šestnáctky výborný zásah, a na světelné tabuli tak i v 55. minutě svítilo nerozhodné skóre.

Liberečané svého soupeře přehrávali, avšak kýžený úspěch v podobě úvodní branky střetnutí nepřinesla ani u levé postranní čáry nařízená standardní situace po faulu na Shalu. Rozehrávky se zhostil Folprecht, přičemž se po spolupráci s faulovaným balón posunul až k Sýkorovi. Jeho centr z levé strany větší rozruch nezpůsobil, když nenašel ani jednoho z hráčů našeho celku.

To Luckassenova rána zpoza vápna o několik okamžiků později by se asi stala v případě přesného míření pro stojícího brankáře nechytatelnou. Nakonec se míč ale stočil pouze vedle zařízení. Mezi tři tyče naopak zamířila Jefremovova hlavička ze sedmdesáté minuty, pokusu však pro změnu chyběla potřebná razance a střídající gólman si s ní bez větších potíží poradil.

Vysoké tempo s blížícím se koncem utkání gradovalo. Split se během velmi krátkého časového intervalu dostal ke dvěma střeleckým pokusům, oběma chyběla přesnost. V 88. minutě už musel Tomáš Koubek po projektilu z levé strany zasahovat. Střelu liberecký brankář dokázal, i přestože byla vyslána z velké blízkosti, vytěsnit na rohový kop. Jelikož z následného protiútoku Slovan skóroval nedokázal, rozešly se oba celky s bezbrankovou remízou.