FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Chrastava 0:0
09.01.2016

Slovan v prvním utkání zimní přípravy remizoval s Chrastavou

Kryštof Rossmann
Liberec - Zajímavé utkání mohli sledovat diváci, kteří během sobotního odpoledne zavítali na zápas mezi libereckým Slovanem a chrastavským Spartakem. Vyrovnaná bitva nakonec vítěze nenašla a skončila nerozhodným výsledkem 0:0
UMT U Nisy, sobota 9.1.2016, 15:00
0:0
(0:0)
TJ Spartak ChrastavaTJ Spartak Chrastava
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Hladký – Sýkora, Pavelka, Shala, Hovorka, Mudra, Machuča, Bakoš, Delarge, Pokorný, Vůch.
2. poločas: Koubek – Bláha, Coufal, Sýkora Rabušic, Švejdík, Cal, Jefremov, Bartl, Bartošák, Kusič.
TJ Spartak Chrastava: Zoul (46. Zika) – Kopecký, Uzel, Žemlička, Henzl, Volf, Rozmajzl M., Kos, Kouba, Beneš, Štajner
Branky:

Naše mužstvo začalo velmi aktivně a během prvních minut si vytvořilo několik velkých příležitostí. Nejprve málem překvapil ránou z levé strany Zoula Sýkora a poté pálil z hranice pokutového území Shala. S oběma pokusy si však dokázal brankář Chrastavy poradit, a skóre se tedy neměnilo.

Vzápětí zahrozili také hosté. Kopeckého centr mířil přesně na hlavu Štajnera, ten při souboji upadl a dožadoval se penalty. Nicméně rozhodčí zůstal klidný a pokračovalo se ve hře. V jednadvacáté minutě se do gólové příležitosti propracoval Shala, ten zakončoval po Sýkorově pasu z velké blízkosti. Již to vypadalo, že balón skončí za zády strážce svatyně Spartaku, nicméně nakonec zaduněla pouze tyč.

O několik chvil později se prezentoval fantastickým zákrokem Hladký, jenž vytěsnil nebezpečnou hlavičku Uzla na rohový kop, a do kabin se tak odcházelo po první půli za nerozhodného stavu. Do druhých pětačtyřiceti minut nastoupila v modro-bílých barvách téměř kompletně obměněná jedenáctka.

Ihned po výměně stran Slovan udržoval svého soupeře na jeho obranné polovině. Do velké šance se propracoval Rabušic, který po výborném zákroku Ziky dorážel do poloprázdné branky. Ani nyní však nestálo při modro-bílých štěstí a míč zamířil pouze nad. Podobný osud potkal za chvíli i Sýkoru, jehož dorážku z velké blízkosti dokázal nadvakrát zkrotit strážce svatyně Chrastavy.

Liberečtí byli i nadále lepším týmem, ale prosadit se jim nedařilo. Nic na tom nezměnil ani ostrý Švejdíkův projektil, ten totiž trefil pouze jednoho z bránících hráčů. Další příležitost si naše mužstvo vytvořilo za dalších několik okamžiků. Vstříc zařízení uháněl Bartl, ale Zika včas vyběhl a rychlým skokem míč ukořistil.

Jelikož gól nepřinesly ani závěrečné minuty zápasu, oba celky se rozcházely na úvod přípravy s bezbrankovou remízou 0:0.