FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 1:5
19.03.2023

Liberecké ženy v Brně dominovaly a soupeřky přehrály jasně 5:1

Brno/Liberec - V předposledním kole základní části nejvyšší ligové soutěže žen se liberecké fotbalistky představily proti soupeřkám z Brna. V utkání se dostaly do rychlého vedení, které nepustily a mohly se radovat ze zisku tří bodů za výhru 5:1. Na střeleckou listinu se zapsalo za Slovan pět různých fotbalistek. Trefila se i narozeninová oslavenkyně Kateřina Bužková, která se vrátila po zranění.
13.kolo, neděle 19.3.2023, 13:15
Lokomotiva Brno H.Heršpice Lokomotiva Brno H.Heršpice
1:5
(0:4)
Lokomotiva Brno H.Heršpice: Mikundová - Kovaliková (56. Velebová), Krištofová (62. Dosimont), Haklová, Příkaská, Chlápková (29. Raušová), Malatová, Dianišková (62. Jordánková), Lišková, Ruslerová, Ježková

Pižlová - Huvarová, Černá T., Buryánová (67. Pouvová), Sováková, Šušolová, Košíková (C) (78. Pribilová), Kantarská, Křivská (58. Dinh Thanhová), Bužková (58. Mastníková), Šubrtová (67. Antalová)

Branky: 67. Příkaská - 8. Buryánová, 19. Bužková, 21. Šubrtová, 41. Košíková, 56. Křivská

Žluté karty: 12. Lišková - 66. Mastníková

Rozhodčí: Soukupová - Suchá, Fraňková

Diváci: 111

Libereckým fotbalistkám se vstup do utkání velmi povedl. Již v osmé minutě se totiž prosadila Aneta Buryánová a poslala Slovan do rychlého vedení. Na další branku fanoušci čekali do 19. minuty, kdy se podařilo trefit Kateřině Bužkové. Liberecká hráčka oslavila nejen své narozeniny, ale i návrat po zranění.

Fotbalistky z Brna byly značně otřesené a záhy musely lovit míč znovu ze sítě. Ve 21. minutě se na střeleckou listinu zapsala Anna Šubrtová. Čtyři minuty před řádným ukončením poločasu se svěřenkyně trenéra Myslivce radovaly ještě jednou. Na 4:0 upravila Kristína Košíková.

Pátou branku na straně Liberce vstřelila ve druhé půli Karolína Křivská a bylo prakticky jasné, že zápas se podaří dohrát do zdárného konce. Přesto se radoval z jedné branky i soupeř, když se prosadila po standardní situaci Kristýna Příkaská. Konečné skóre bylo tedy 5:1 pro Slovan a liberecké fotbalistky ztrácí před posledním kolem pouhý jeden bod na třetí Slovácko.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dnes zcela zasloužené vítězství po dominantním výkonu během celého utkání. O zápase jsme rozhodli již vlastně v prvním poločasu. Jsem rád, že jsem mohl dát příležitost i všem hráčkám ze střídačky, protože za tréninkovou morálku si to zasloužily. Jinak si myslím, že jsme ve všech činnostech byli jasně lepší. Branka padla pouze ze standardní situace, ne ze hry. S kvalitou hry, nasazením, střeleckou produktivitou jsem spokojený a chtěl bych děvčata pochválit.“