FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Velké Hamry - Slovan B 0:1
27.05.2023

Béčko uspělo i po postupu do ČFL, Velké Hamry porazilo 1:0

Velké Hamry / Liberec - Divize C je již rozhodnutá, přesto náš B-tým zbytek sezony nevypustil. V 28. kole odehrál zápas ve Velkých Hamrech. Autorem jediné branky se stal již ve 26. minutě Andrij Juzvak. Domácí byli následně na hřišti lepší, nicméně obratu nedosáhli. Béčko tak zvítězilo 1:0.
28.kolo, sobota 27.5.2023, 10:30
TJ Velké Hamry TJ Velké Hamry
0:1
(0:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Velké Hamry: Klement - Krejčík (70. Rudolf), Váňa, Kováčik, Černý (57. Vosecký), Munzar, Štěpánek, Zounek, Šohaj, Žitka, Linka
FC Slovan Liberec B: Pešl - Jaja, Horňáček, Daněk (45. Winkler), Lehoczki (46. Málek), Uchenna (74. Hadaščok), Michal, Juzvak, Ješeta (61. Holub), Valenta, Lupoměský
Branky: 26. Juzvak

Žluté karty: 35. Černý, 59. Štěpánek, 88. Rudolf - 16. Lehoczki, 31. Jaja, 40. Uchenna, 77. Hadaščok

Rozhodčí: Fišer - Pilný, Klečka

Diváci: 110

V minulém kole si svěřenci trenéra Petříka, kteří rozstříleli Turnov 6:1, zajistili definitivní první místo soutěže a postup do České fotbalové ligy. I přes to však závěr sezony nevypustili a na čtvrté Velké Hamry se dobře připravili.

Celkový počet brankových příležitostí nebyl v zápasu nikterak vysoký, jediný zásah si připsal v 26. minutě Andrij Juzvak. Po zbytek utkání už nebyl k vidění žádný gól a až na výjimky ani žádné šance. Ve druhé půli měl na hřišti větší převahu domácí celek, který naše hráče po většinu poločasu zatlačil. Vyrovnání ovšem nedosáhl, finální skóre tak zůstalo 1:0 pro B-tým.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Vyhráli jsme utkání 1:0, takže si cením nuly vzadu, protože kluci přistoupili k utkání zodpovědně, a to i proti těžkému soupeři. První poločasu jsme zvládli vcelku i herně, měli jsme nějaké gólové příležitosti, které jsme ovšem nevyužili. Na druhou stranu musím přiznat, že druhý poločas se neodehrával v naší režii. Utkání jsme neměli pod kontrolou, soupeř byl silnější na míči a zatlačil nás. Nevytvořil si ovšem větší gólové příležitosti, kromě jedné, kterou jsme zvládli zajistit. Velmi si cením dnešního vítězství, i když jsme jej navíc vykoupili dvěma zraněními, nicméně doufám, že ne vážnými (Daňka a Lehoczkého). Doufám, že budou kluci v pořádku. Celkově si myslím, že to byl nejtěžší zápas na jaře. Jednalo se zároveň o šestý venkovní duel v řadě, ve kterém jsme nedostali branku, takže klobouk dolů před hráči. Děkuji za přístup, ačkoliv nás hra na míči, mnoho ztrát a přechodová fáze donutily k tomu, že jsme prakticky celý druhý poločas byli pod tlakem.“