FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:2
15.11.2014

Ženy Slovanu zvítězily v Hradci brankou z 85. minuty

Kryštof Rossmann
Fotbalistky z města pod Ještědem dokázaly udolat předposlední Hradec. Dvěma brankami se prezentovala Šárka Brázdová, která v 85. minutě toto utkání rozhodla. Naše hráčky se tak bodově dotáhly na čtvrtou pražskou Bohemku.
11.kolo, sobota 15.11.2014, 10:30, Slavia Hradec Králové
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:2
(1:1)
FC Hradec Králové: Legerská – Svobodová, Benešová, Vlasatíková, Boráková – Robotová, Lacinová, Midlochová (81. Kozáková), Buchtová (72. Jančová) – Hýlová (66. Ninczová), Brunová
FC Slovan Liberec: Nedvědová – Jungová, Pižlová, Kubešová, Fritzová – Kutifelová (70. Jeřábková), Mikysková, Matějková, Mukařovská (76. Jedličková) – Jarchovská (90. Černá), Brázdová
Branky: 34. Vlasatíková - 35. Brázdová, 85. Brázdová
Diváci: 60

Slovanačky nastoupily do utkání s Hradcem ve stejné sestavě jako minulý týden při střetnutí s Pardubicemi. Úvodních třicet minut bylo v moci našich fotbalistek, které svého soupeře přehrávaly. První branky však i přesto docílil celek z východních Čech. Ve 35. minutě skórovala Veronika Vlasatíková a otevřela tak gólový účet dnešního zápasu. - 1:0.Rradost domácích fanoušků však přerušila již za necelou minutu Šárka Brázdová, která přesnou trefou vyrovnala skóre - 1:1.

První poločas tedy skončil nerozhodně a ani z daleka nepoodkryl zápletku tvořenou přídělem bodů.

Již to vypadalo, že zápas skončí remízou, avšak v 85. minutě svojí druhou brankou v utkání poslala Šárka Brázdová Slovan do vedení, to i přes závěrečné snažení Hradce liberecké fotbalistky uhlídaly a odvážejí si tak z východních Čech veledůležité tři body.

Poslední zápas podzimní části odehrají liberecké bojovnice příští sobotu se Slováckem, zápas začne v pro tuto soutěž trochu netradičním čase - 13:00.

Trenér Slovanu Jiří Dvořák : Do utkání jsme vstoupili tlakem,snažili jsme se o rychlou kombinaci a 25 minut jsme soupeře přehrávali.Bohužel bez efektivního zakončení.Hradec se soustředil na obranou činnost a vyrážel k ojedinělým protiútokům,po jednom z nich přišla standardní situace,ze které se jim podařilo vstřelit úvodní gól. V zápětí se nám podařilo skóre utkání vyrovnat Brázdovou a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Druhá půle byla vyrovnanější,plná soubojů a s několika šancemi na obou stranách.Utkání bylo hodně běhavé,kondičně náročné a s blížícím se koncem utkání se kupily chyby na obou stranách.Po jedné průnikové přihrávce za obranu se Hradec dožadoval penalty,když brankářka Nedvědová se vrhla pod nohy domácí útočnici,nejdříve posunula míč prsty na roh a o natažené paže ji potom soupeřka přepadla.Píšťalka rozhodčí Rodové zůstala,myslím si,že správně ,němá.Utkání se ještě více přiostřilo,přišly 3 žluté karty pro náš tým a v závěru utkání i radost v podobě druhého gólu Brázdové po přihrávce Matějkové.