FC Slovan Liberec | Ženy potvrdily průběžné první místo tabulky
11.05.2014

Ženy potvrdily průběžné první místo tabulky

redakce

FC SLOVAN Liberec v. FK RAKOVNÍK 7:2 (4:1)

góly: 6.,62. a 67. Jarchovská, 4. Matějková, 28. Jedličková, 44. Brázdová, 80.Friedrichová

FC SLOVAN Liberec : Nedvědová - Pižlová , Kovářová, Pomijová,Hančová – Friedrichová, Matějková(68.Jeřábková), Mikysková, Brázdová – Jarchovská, Jedličková(76.Kutifelová)

Na umělé trávě stadionu v Harcově vyhrály liberecké fotbalistky další zápas s nepříjemným soupeřem, na kterého od začátku vlétly náramně a zápas brzy rozhodly. Hráčky Slovanu tak stále vedou II. ligu s bodovým náskokem před Duklou Praha a do konce soutěže zbývají odehrát tři zápasy.

První branku vstřelila z prvního rohu Matějková, když její zatočená nahrávka překvapila brankářku. Matějková byla i u druhého gólu, když nadvakrát poslala oblouček za obranu, který doběhla Jarchovská a přehodila brankářku. Další dvě tutovky pak Jarchovská zahodila. Liberecké byly jasně lepší. Snažily se zápas co nejrychleji rozhodnout, ztratily však koncentraci v obraně a po zbytečných několika chybách Rakovník snížil. Odpověď však přišla hned za dvě minuty, kdy po několika přihrávkách Friedrichové, Jarchovské a Jedličkové poslední jmenovaná zvýšila na 3:1. Pak šla sama na branku Jarchovská, z dobré pozice však sama utekla a branku netrefila. Hráčky Rakovníku se snažily překvapit úniky po stranách hřiště, ale obrana už byla pozorná a míče jim odebírala. V závěru předvedly hezkou akci na jednu nahrávku Pižlová a Matějková s Brázdovou, která i akci zakončila 4:1.

Ve druhém poločasu se domácí rozjížděly jen pomalu a 15 minut nebylo moc na co koukat. Diváky probudila až Jarchovská, která utekla obraně, přehodila brankářku a ještě stačila míč dorazit do prázdné branky na 5:1. Potom Matějková uvolnila Jedličkovou, ta z výborné pozice ještě nahrála na Jarchovskou, která zkompletovala svůj hattrick. V 77. minutě přišla další velká chyba domácích. Hostující rozehrávaly z vlastní půlky, domácí k míči přistupovaly laxně, a tak si ho vzala útočnice Rakovníka a prostřelila domácí brankářku Nedvědovou. Poslední branku utkání vstřelila Friedrichová po zpětné nahrávce od Jarchovské.