FC Slovan Liberec | Fotbalistky Slovanu prohrály se Slováckem
29.09.2014

Fotbalistky Slovanu prohrály se Slováckem

1.FC SLOVÁCKO v. FC SLOVAN Liberec 5:1 (1:1)

góly : 11.Broźová, 54.Janků, 68.Massey, 70.Fabová,90.Sedláčková - 17. Jarchovská

FC SLOVAN Liberec : Nedvědová - Pižlová, Kubešová, Jeřábková, Mukařovská, Jungová(66.Jedličková) - Fritzová(76.Černá), Mikysková, Matějková, Friedrichová(32.Brázdová)- Jarchovská(86.Kutifelová)

1.FC Slovácko : Bednaříková - Sedlačíková, Pavková(46.Polášková), Gudgeon, Chlumová(Březinová) - Janků, Massey(79.Kubicová), Strnadová, Strožová - Fabová, Skupinová(73.Lysáková)

Trenér Slovanu Jiří Dvořák : Věděli jsme,že Slovácko se prezentuje dobrou kombinační hrou, má kompaktní tým a šikovné hráčky na 3.měsíční hostování z USA. Od začátku lépe kombinovaly,vytvořily si územní i herní převahu a brzy se dočkaly i vedoucího gólu. To nás probudilo a začali jsme být důraznější v osobních soubojích,více napadat soupeřovu rozehrávku a výsledek v podobě gólu Jarchovské na sebe nenechal dlouho čekat. Zbytek poločasu byl naprosto vyrovnaný a ve 41.minutě se Jarchovská dostala do 100% šance,kterou neproměnila.

Do druhého poločasu Slovácko vstoupilo obrovským tlakem ze kterého jsme se nedokázali dostat,nedařilo se nám podržet míč,zklidnit hru a pouze jsme odkopávali.Gól na 2:1 jsme dostali hlavou ze standardní situace, potom se dostala do šance opět Jarchovská a hlavně jsme měli kopat penaltu po jasné ruce stoperky soupeře. Zlom utkání přišel se 3.gólem,kdy vyražený míč doklepla do brány nejlepší hráčka na hříšti Massey.

Slovácko vyhrálo naprosto zaslouženě,jen mě mrzela některá rozhodnutí rozhodčích ve 2.poločase,které nám zastavily slibně se rozvíjející šance a zbytečně nás dostávala pod tlak.