FC SLOVAN Liberec v. FK DUKLA 1 : 0 (1:0)

Góly : 41. Jedličková

ŽK : 3x – 3x

FC SLOVAN Liberec : Pižlová – Boušková, Kovářová, Pomijová, Horčičková – Filingerová(74.Kutifelová), Matějková, Mikysková, Friedrichová – Jedličková , Jarchovská

Vzhledem k důležitosti utkání se nehrálo na zničeném hřišti ve Stráži, ale na kvalitním velkém hřišti v Chrastavě, po celý zápas byl hlavní nepřítel fotbalu stálý hustý déšť a v prvním poločasu i velký vítr.

Zápas plný napětí, bojovné nálady a velkého nasazení ovládl v prvním poločasu domácí Slovan. Míč byl více na kopačkách Slovanu, ale hra se odehrávala jen po vápna. Až ve 21. přišla velká šance, když Mikysková po straně obešla dvě protihráčky a nahrála před branku , Friedrichová však otevřenou bránu netrefila. Za tři minuty na to, využily hráčky Dukly špatné rozehrávky, dostaly se do brejku, střelu vyrazila brankářka Pižlová a dorážku na roh poslala Boušková. Pak přišly dvě šance Jarchovské, ale jednu střelu ji chytla brankářka a druhou poslala nad. Po rohu Matějkové ve 32. minutě už to vypadalo na gól, ale hlavička Kovářové dopadla je na břevno. Dukla se snažila kontrovat nahrávkami do úniků, ale obrana Slovanu vše dokázala zastavit. Tlak Liberce vyšel až ve 41. minutě Jedličková ze strany došla až do vápna a přehodila brankářku 1: 0.

Druhý poločas byl velmi nervózní . Dost se na hřišti faulovalo, ale i zbytečně mluvilo, to ohodnotil rozhodčí množstvím žlutých karet. Hra se vyrovnala, i tak více šancí měl Slovan . Šance Pomijové šla do brankářky, nahrávka Friedrichové prošla celým vápnem a nikdo balon do prázdné branky nedorazil. Netrefila se ani Jedličková sama před brankou. V polovině druhého poločasu pronikla do vápna Pomijová, ale byla sražena . K penaltě se postavila Matějková, jenže zapracovaly nervy a její slabou střelu brankářka vystihla a chytila. V druhé polovině se snažily o tlak hráčky Dukly , vzplály však i emoce a fotbal se vytrácel.Několikrát musela zasahovat Pižlová v brance Slovanu, ale většinou to byly jen střely z dálky. Vzrušení přinesl přímý kop Dukly, ze kterého se po hlavičce míč dostal až do branky, to už ale byl dávno signalizován ofsajd. Potom hráčky Slovanu už hosty k ničemu nepustily a zápas dotáhly do úspěšného konce.

Trenér Slovanu Fillinger : hráčky zvládly utkání na výbornou, plnily si zadané úkoly a soupeře , mimo jedné vážné akce v závěru utkání, k ničemu nepustily. Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Škoda neproměněné penalty a řady dalších šancí.