FC Slovan Liberec | Povinné vítězství žen v Jablonci. Hra však neuspokojila.

Povinné vítězství žen v Jablonci. Hra však neuspokojila.

redakce

FK Jablonec v. FC Slovan Liberec 0:5 (0:1)

góly : 27. Pomijová, 64.a 80. Jarchovská, 72.Kutifelová, 73.Mikysková

FC SLOVAN Liberec : Pižlová – Boušková ,Kovářová, Ubiasová(59. Jeřábková), Horčičková(46.Kutifelová) – Jedličková(69.Filingerová), Mikysková, Pomijová, Veidlová(46.Matějková) – Jarchovská, Friedrichová

Liberec opět narazil na tým, který nechtěl hrát fotbal, ale pouze dostat co nejméně branek a to se mu dlouho dařilo. Jablonec přišel s taktikou bránění v deseti, odkopávat míče do zázemí, zdržovat a zastrašovat hrubou hrou plnou faulů na kartu. Slabý rozhodčí, který rozdal asi jen čtyři žluté karty, tuto taktiku přijal a Slovan dlouho nenacházel protizbraň. I tak se do gólovek několikrát dostaly Jarchovská , Veidlová a Mikysková i další. Hráčky Slovanu se snažily projít před branku individuálně, ale většinou ztroskotaly na třetí čtvrté hráčce domácích , které obcházely. Brankářka Slovanu Pižlová, řešila dvě střely z dálky. Gólovou akci v prvním poločasu začala Kovářová, míč poslala na Mikyskovou, ta otočkou prošla obranou a našla lépe postavenou Pomijovou, která trefila na 0:1. Za chvilku trefila břevno Friedrichová, ale protože i další šance hráčky Slovanu neproměnily, bylo to v poločase jen hubených 0:1.

Druhý poločas začal Slovan tlakem, hrálo se jen na půlce Jablonce. Friedrichová šla sama na branku, ale trefila jen domácí brankářku. Ani z mnoha rohů se žádný neujal. Hra se drobila, mnoha zakopnutými míči v zázemí a mnoha fauly domácích. Až v polovině druhého poločasu, začaly hráčky Slovanu více kombinovat, hra se zrychlila a byly k vidění i pohledné akce na jeden dotyk. Druhý gól dala Jarchovská , když po nahrávce Mikyskové mezi obranu utekla a velkou kličkou obešla brankářku 0:2. Další gól dala po několika dorážkách po rohu Kutifelová. Hned za minutu si ťukly balon Matějková, Friedrichová a Mikysková, která akci zakončila brankou 0:4. Několik tutovek pak nevyužila Matějková, která ale krásně našla za obranou Jarchovskou , ta uzavřela skóre na 0:5.

Povinné vítězství, předvedená hra však neuspokojila. Pro diváky špatně využité sobotní odpoledne.