FC Slovan Liberec | Vítězství v poklidném tempu
27.10.2013

Vítězství v poklidném tempu

SLOVAN Liberec v FC Mělník 11:0 (6:0)

góly: 13., 29. A 45. Pomijová , 22. a 34. Jarchovská, 73. a 87.Kovářová, 45. Veidlová, 66.Mikysková, 83. Friedrichová, 84. Matějková

FC SLOVAN Liberec : Pižlová – Horčičková(46.Boušková), Kovářová, Pomijová(46.Filingerová), Jeřábková – Friedrichová, Matějková, Mikysková, Kutifelová – Veidlová(62.Jedličková) , Jarchovská

Zápas se odehrával zcela pod taktovkou Slovanu. Hráčky Mělníka se dostaly před branku Pižlové jen několikrát za zápas, ale bez vážné hrozby na kopačkách. Domácím byl tak největší soupeř katastrofální, takřka nehratelný, stav hřiště.

Od prvních minut se liberecké hráčky tlačily před branku Mělníka a snažily se dát gól. Až ve 13. minutě otevřela skóre Pomijová, když využila nahrávku Matějkové. Za deset minut dobře vystřelila z dálky Kutifelová, brankářka míč vyrazila, ale pohotově ho do sítě dorazila Jarchovská 2:0. Další gól dala Pomijová, když obešla dvě hráčky soupeře a sama před brankou nezaváhala 3:0. Ve 34. minutě poslala Mikysková míč mezi obranu na Jarchovskou, ta všem utekla a bylo 4:0. Před koncem poločasu se odhodlala k akci Matějková, obešla čtyři soupeřky, ale její následnou střelu brankářka vyrazila, naštěstí před Veidlovou, která dorazila na 5:0. Třetí gól ještě v prvním poločasu stačila dál Pomijová, když si z druhé vlny naběhla před branku, vzala si míč a bylo 6:0.

Druhý poločas začaly domácí hráčky vlažněji a další gól daly až v jeho polovině . Matějková nahrála Bouškové, ta po čáře zatáhla míč k praporku a před brankou našla Mikyskovou, která hlavou trefila na 7:0. Po“ trmě vrmě“ ve vápně Mělníka padl další gól, když Boušková míč vysokým lobem poslala před branku, kde vyskočila nejvíc Kovářová a hlavou vsítila 8:0. Bošková se podílela i na dalším gólu, když našla nabíhající Friedrichovou, které umístěnou střelou k zadní tyči , trefila na 9:0. Umístěnou střelou k tyči skórovala i Matějková, když se uvolnila otočkou ve vápně 10:0. Skore uzavřela Kovářová, z půlky se vydala k brance a po několika přiťuknutí se spoluhráčkami došla až před brankářku 11:0.