FC Slovan Liberec | Vítězství žen vydolované z bahna.

redakce

FK Čáslav v. FC Slovan Liberec 0:5 (0:2)

góly : 38. a 84.(p) Pomijová, 18. a 63. Kovářová, 40. Jarchovská

FC SLOVAN Liberec : Pižlová –Košková, Kovářová,Pomijová, Horčičková – Ubiasová(66.Jeřábková), Matějková, Mikysková, Filingerová( 54.Kutifelová) – Jarchovská(74.Folprechtová), Friedrichová

Na těžkém, hluboce podmáčeném hřišti odehrály ženy Slovanu další zápas České fotbalové ligy žen., tentokrát u nováčka v Čáslavi.

Od začátku měl Slovan navrch. Svoje šance nevyužily Jarchovská ani Friedrichová. V 10. minutě unikla obraně Jarchovská , byla sražena zezadu, ale hrálo se dál. Stejně jako při dalším faulu a ruce ve vápně. Rozhodčí „svoje“ holky tlačil až vznikaly na hřišti groteskní situace. Domácí hráčky se i tak dostávaly na dostřel branky Pižlové sporadicky. Těžký terén akce na obou stranách brzdil a vytvářel plno nepřesností. Do gólovky se dostala Pomijová a Matějková, která trefila ale břevno, před branku často pronikala Friedrichová. Až ve 38. minutě se hráčky Slovanu radovaly, Matějková kopala roh, na něj si naběhla Pomijová a hlavou dala na 0:1. Za chvíli nato Matějková prošla po lajně a našla na zadní tyči Jarchovskou 0:2. Poslední šanci poločasu měla Mikysková, ale míč ji nesedl a šel těsně vedle tyče.

Na začátku druhé půle se k přímému kopu postavila Matějková, přetáhla míč na zezadu nabíhají Kovářovou a bylo 0:3. Potom na chvilku zaváhala naše obrana, míč se odrážel ve vápně, až ho před čarou chytla Pižlová . Na čáře za malou chvilku chytla míč z hlavy Kovářové i domácí brankářka . To se jí nepodařilo v 63. minutě po rohu Friedrichové už Kovářová míč do branky dostala 0:4. Potom hráčky Slovanu trošku polevily. Na gólovky Matějkové a Jarchovské, odpověděly domácí hráčky, také dvěma velkými šancemi, ale obě zneškodnila Pižlová v brance Slovanu. V závěru byla sražená v pokutové území neúnavná Friedrichová, k penaltě se postavila Pomijová a nezaváhala 0:5