FC Slovan Liberec | ZENY SLOVANU VYHRÁLY 2.LIGU A JDOU DO BARÁŽE S BRNEM

ZENY SLOVANU VYHRÁLY 2.LIGU A JDOU DO BARÁŽE S BRNEM

redakce

FK DUKLA PRAHA v. FC SLOVAN LIBEREC 0:1 (0:1)

gól : 2. Jedličková

FC SLOVAN Liberec : Nedvědová - Pižlová , Kovářová, Jeřábková, Pomijová – Friedrichová, Matějková, Brázdová, Ubiasová – Jarchovská, Jedličková(86.Hančová)

Pro vytoužený bod a tím i vítězství v České fotbalové lize žen musely Slovaňačky do Prahy na utkání s Duklou.

Výborně se jim povedl začátek, to Friedrichová vybojovala na půlce balon , došla s ním až k brance Dukly kde našla Jedličkovou . Ta se otočkou uvolnila a našla volné místo v brance Dolejšové 0:1. I nadále byl Liberec aktivnější a měl tlak, gól mohla dát Jarchovské, ale její bomba trefila obránkyni před jinak prázdnou brankou. Oba týmy předváděly fotbal, který se musel líbit, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Liberec podržela brankářka Nedvědová , když ve 25. minutě vyškrábla střelu Kozlíkové. Do gólovky se pak dostala domácí Podroužková, ale sama jen před Nedvědovou trefila tyč. Závěr poločasu , pak patřil opět libereckým hráčkám. Při třech rozích Duklu zachraňovala opět Dolejšová.

Po přestávce Liberec zaspal začátek a hru ovládla Duklu. Obrana pod vedením Kovářové, však většinu akcí řešila s přehledem, i tak přišla velká šance , kterou vytěsnila Nedvědová. Slovan pak zahrozil brejkem Jarchovské s Jedličkovou, ta ale napálila jen brankářku Dukly. Dukla měla více ze hry, Liberec se zbytečně zatáhnul a bránil výsledek s vědomím , že mu stačí i remíza. Přišlo i několik neúspěšných šancí Dukly, ale i pokusy o brejky Jedličkové a Jarchovské. Ve 35. minutě šla dokonce Jarchovská sama, Ale Dolejšová v brance ji vychytala. Závěr Liberec kouskoval , nepustil Duklu do tlaku, výhru a postup do baráže s Brnem tak uhájil.