FC Slovan Liberec | Zasloužené vítězství s velkými problémy

FK Rakovník v. FC Slovan Liberec 2:3 (1:1)

góly : 16.penalta, 65. - 38. Jarchovská, 46. Jedličková, 89. Kovářová

ŽK : Kovářová, Mikysková

FC SLOVAN Liberec : Pižlová – Boušková(67.Folprechtová) ,Kovářová, Pomijová, Horčičková – Ubiasová, Mikysková, Matějková, Friedrichová – Jarchovská, Jedličková(74. Kutifelová)

Slovan jel do Rakovníku pro body a tomu odpovídal i obraz hry. Aktivnější a fotbalovější hráčky Slovanu dobývaly vápno domácích, Rakovník hrál na dlouhé nákopy a brejky, což na krátkém hřišti vycházelo. Tlak Slovanu na začátku zápasu, však utnuly domácí hráčky brejkem a trefeným břevnem. Chybu ve středu hřiště potrestaly domácí pokusem o brejk, který zastavila obrana Slovanu faulem před vápnem. Kopala se však penalta 0:1. Liberecké se snažily hned zápas srovnat a přišly šance Friedrichové, Mikyskové a několik Jedličkové. Faul na Friedrichovou v pokutovém území hvizd píšťalky nepřinesl. Z dálky to pak zkoušela ještě Matějková a projít obranou několikrát Jarchovská. Až ve 38. minutě to konečně přišlo. Matějková kopala roh, po několika dotycích míče ve vápně , přišla nahrávka před velké vápno na Jarchovskou, která všechno prostřelila a srovnala 1:1.

Druhy poločas vyšel náramně . Mikysková poslala centr do vápna, ten poslala, zády k bráně stojící, Jedličková hlavou do branky 1:2. Hráčky Slovanu se snažily zápas rozhodnou třetím gólem, ale tutovky Jarchovské ani Jedličkové nevyšly. V polovině druhého poločasu kopaly domácí trestný kop, centr prolétl celým vápnem, aniž by se někdo pokusil o teč nebo odkop a zapadl k tyči 2:2. Řádná sprcha pro Slovan. Několik minut trvalo než začal Slovan opět hrát svou hru. Potom přišly dvě tutovky Jarchovské. Závěr patřil jasně Slovanu, tlak sílil, ale domácí bojovaly a akce přerušovaly i několika nepotrestanými fauly. Až minutu před koncem se po několika odražených střelách k jedné probojovala Kovářová a hlavou rozhodla. 2:3. I prodloužení patřilo Slovanu. Sama na branku šla Jarchovská , ale trefila brankářku, pak ještě tyč trefila Mikysková.

Hezký zápas kvalitních soupeřů, který skončil zaslouženou výhrou Slovanu. Zbytečné problémy si vytvořily liberecké hráčky hlavně před a při druhém obdrženém gólu, velký problém je velké množství nevyužitých šancí a další velký problém byl rozhodčí, třináctý hráč domácích.