Ztráta bodů, Stará Lysá nás opět překvapila.

redakce

TJ Stará Lysá –FC Slovan Liberec 5:5 (3:3)

Slovan Liberec: Pižlová – Jeřábková (67.Hančová) , Pomijová, Kovářová, Mulerová – Brázdová, Matějková, Mikysková, Friedrichová- Jedličková, Jarchovská

Góly: 38. Jarchovská, 40.Friedrichová, 43.Mikysková, 59.Matějková, 65.Jedličková

Liberecké hráčky dorazily na hřiště jednoho z nejméně oblíbených soupeřů, který se vždy proti našim hráčkám dokáže nabudit a utkání je vždy velice vyhecované. A toto se opět potvrdilo.

Naše hráčky i přes odhodlání jít do zápasu od první minuty koncentrované začátek zápasu zaspaly a v 8.min po rohu domácích po dorážce ze závaru před brankou inkasovaly 1:0. V 13.min po průniku domácí hráčky po levé straně hřiště, zpětné přihrávce na malé vápno a dorážce bylo 2:0. Liberecké hráčky teprve potom začaly kombinovat a začaly si vytvářet šance. Mikysková střela nad bránu, Brázová trefila golmanku , Pomijová po centru hlavou nad bránu, Matějková po centru dorážela skoro do prázdné brány a trefila horní tyč. Jenomže nedáš –dostaneš a v 35.min po nedůrazném zákroku naši obrany a vysokém centru do našeho vápna v souboji naší golmanky Pižlové a útočící hráčky míč propadl a domácí pohodlně dorazily 3:0. A toto již vypadalo zle. Liberecké hráčky si ovšem sáhly na dno a v 38min Jedličková vybojovala špatně kopnutou malou domů domácích a Jarchovská dorazila do brány 3:1 . Dvě minuty na to Pomijová centrovala ze strany a po nejistém zákroku domácí golmanky Friedrichová snížila na 3:2. A ve 43.min obrat dokonala Mikysková, která s jistotou podél brankařky zakončila po centru Matějkové 3:3.

Do druhé půle naše hráčky šly psychicky nabuzené a s odhodláním obrat dokončit a dařilo se jim kombinovat a tvořit hru. Ovšem v 53.min přišla studená sprcha kdy, po domácím trestném kopu skoro z půlky hřiště míč zaplaval a naše brankařka jen sledovala jak skončil ve vinglu naší brány 4:3. Ovšem opět se podařilo srovnat v 59.min, kdy Matějková s Jarchovskou spolu fotbalově zakombinovaly a Matějková skluzem dorazila do brány prudký centr Jarchovské za obranu 4:4. V 65.min opět Jarchovská vybojovala dlouhý balon za obranu domácích a centrovala před bránu, kde míč vybojovala Jedličková a šli jsme do vedení 4:5. Jenomže liberecké hráčky ještě ani nestačily zkrotit emoce a v 68.min po prohraném souboji na půlce hřiště propadl dlouhý křižný centr za naší obranu a domácí hráčka asi i trochu šťastně dorazila 5:5. Posledních 20min se už dohrávalo tak trochu v křeči. I když se do slibných střel d ostaly Brázdová, Matějková, Friedrichová, Pomijová tak se našim hráčkám už gól vstřelit nepodařilo.

Utkání bylo velice bojovné a i přes nepovedený začátek a individuální chyby, které se nám v obraně nesmějí stávat si liberecké hráčky zaslouží pochvalu. Ukázaly že mají sílu a že dokáží bojovat. Za stavu 3:0 pro domácí nám myslím už málokdo věřil. Jen škoda, že když se nám podařilo výsledek otočit v náš prospěch jsme to neudrželi.