FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 1:0
19.08.2023

Slovan v domácím zápase porazil Pardubice 1:0, rozhodl Frýdek

Adam Žatečka

Liberec - V pátém kole naší nejvyšší soutěže se Slovan doma představil proti Pardubicím. Po třech zápasech bez výhry tak bylo potřeba vyhrát. Pomohla tomu 13. minuta, kdy otevřel skóre Frýdek. Po vstřeleném gólu hra trochu upadla a oba týmy se spíše přetahovali o míč. Ve druhém poločase se v tom pokračovalo a vyložené šance nepřicházely. Slovan tak nakonec vybojoval vítězství a připsal si do tabulky tři body.

5.kolo, sobota 19.8.2023, 15:00, Stadion u Nisy
1:0
(1:0)
FK PardubiceFK Pardubice

Vliegen - Mikula (C), Chaluš, Prebsl - Ghali, Varfolomejev, Doumbia, Frýdek (52. Penner(90. Pourzitidis)), Preisler (72. Fukala) - Tupta (90. Horský), Kulenović (72. Rabušic)

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Govaers, Pourzitidis, Fukala, Lexa, Horský, Penner, Rabušic

FK Pardubice:

Budínský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (80. Zlatohlávek) - Patrák (75. Sychra), Hlavatý, Vacek (65. Šimek), Darmovzal, Pikul (46. Matoušek) - Černý (C)(65. Krobot)

Náhradníci:Šmíd - Šimek, Krobot, Kurka, Helešic, Sychra, Matoušek, Zlatohlávek, Kukučka

Branky: 13. Frýdek

Žluté karty:90. Prebsl - 90+5 Hlavatý

Rozhodčí:D. Černý - M. Volf, P. Pospíšil; VAR: O. Berka, AVAR: T. Mokrusch

Diváci: 1858

První šance utkání přišla již ve třetí minutě. Michal Hlavatý nahrával pod sebe z levé strany, skoro z brankové čáry pak vykopával míč Mikula. Slovan poprvé zahrozil o pět minut později a hned z toho byla prakticky gólová akce. Kulenović poslal na půlce do úniku Tuptu. Slovenský útočník táhl balón až do vápna, kde ho do prázdné branky předložil Frýdkovi. Jeho zakončení z malého vápna však skončilo pouze na břevně. Za okamžik mohl opět do velmi odkryté branky po centru Preislera zakončovat Kulenović. Míč ale bohužel netrefil. Ve 13. minutě už to Slovanu vyšlo. Vliegenův dlouhý nákop si dobře zpracoval Ghali, který běžel z pravé strany sám na bránu. Tváří v tvář pardubickému brankáři však trefil pouze jeho nohu, když se ho snažil obstřelit. Balón si ale našel Christian Frýdek a v zakončení do prázdné brány se tentokrát nemýlil.

Ve 22. minutě přišla další slibná možnost. Na hranici pokutového území byl faulován Tupta. Sám faulovaný hráč se pak postavil k rozehrání přímého kopu a jeho střelu zastavilo až břevno. Hra se poté trochu uklidnila a Slovan byl stále více na balónu. Na závěr poločasu byli v tlaku spíše Pardubice, k žádnému přímému ohrožení se však nedostali. Poslední slovo měl ale Tupta. Jeho křižná střela na první tyč však mířila těsně vedle. První půle tak skončila 1:0 pro náš celek.

Druhý poločas začal v nastoleném trendu. Bojovalo se o střed hřiště a do vyložených šancí se nikdo moc nedostával. První vážnější šance přišla až v 65. minutě. Ivan Varfolomejev našel dobrým pasem za obranu Luku Kulenoviće. Liberecký forvard těsně minul. Na druhé straně zachránila Vliegena po střele Patráka tyč. V 74. minutě zakončoval Fukala, jeho střela však mířila pouze doprostřed brány. Po jednom z nákopů se k míči dostal Rabušic. Jeho zakončení zastavil Budínský. V utkání už žádné ohrožení branky nepřišlo a perníkáře jsme tak porazili 1:0.

„Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Dnes musím být spokojený s výsledkem. V naší situaci bylo důležité abychom utkání zvládli vítězně, což se podařilo. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a do dvacáté minutě jsme měli minimálně 4 vyložené šance. Hlavně ty šance Frýdka a Kulenoviće. Naštěstí jsme se pak do vedení dostali. Poté přišla pasáž, kdy jsme se nechali zatlačit. Nepouštěli jsme soupeře do vyložených šancí, ale po zisku míče jsme ho hned ztráceli. Soupeř stále cítil šanci, měli jednu loženou. Od nás šel zase Rabušic sám na bránu. Takže těch vyložených šancí jsme měli určitě víc. Cením si vítězství, protože jsme byli poctiví dozadu, ale stále bylo ve výkonu plno chyb.“

Radoslav Kováč (FK Pardubice): „Do utkání jsme vstoupili dobře. Pak jsme dostali z jednoduché situace branku. Po ní jsme mohli dostat ještě dvě, protože jsme z toho na 20 minut vypadli. Od té doby jsme byli lepší, párkrát nás podržel gólman, ale byli jsme lepší. Ale hraje se na góly a díky tomu Liberec zaslouženě vyhrál. Budu se opakovat, ale když nedáme gól, nemůžeme myslet na body.“