FC Slovan Liberec | Alespoň remízu jsme si podle mě zasloužili, smutní Daniel Bartl
Menu Další Zavřít Zavřít
21.03.2016

Alespoň remízu jsme si podle mě zasloužili, smutní Daniel Bartl

Dominik Jakubec
Liberec - V zápase s Plzní bohužel náš tým neudržel domácí neporazitelnost a poprvé v tomto ročníku odcházel z duelu na stadionu U Nisy poražen. "Mrzí nás, že jsme fanouškům neudělali radost alespoň remízou," smutnil po zápase Daniel Bartl.

Jak bys zápas zhodnotil?
Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodla jedna proměněná šance Plzně. Věděli jsme, že hrajeme proti velmi silnému soupeři, ale stejně si myslím, že jsme si za svůj výkon zasloužili alespoň remízu.

Na trávníku to ke konci pořádně jiskřilo, čím to bylo?
Chodili jsme do všech soubojů na sto procent. Oni zkrátka mají v kádru zkušené hráče a když ucítí kontakt, spadnou. Rozhodčí to pak většinou pískal. Ale rozhodně se na to nechceme vymlouvat.

Jak těžké je se na takovou hru soupeře připravit?
Samozřejmě jsme na to byli připravení, počítali jsme s tím. Ale když pak jste ve hře a v zápalu boje vidíte, že soupeři souboj nepískli a vám ano, jdou emoce nahoru. Hra je pak zbytečně rozháraná. Potřebovali jsme tlačit soupeře, ale místo toho se pořád kouskoval čas. Plzeň to hrála chytře.

Ve vápně soupeře došlo ke konci také k větší strkanici, čím to bylo?
Pořádně jsem to ani neviděl. Byl tam balon rozhodčího, který jsme měli mít mít my. Plzeň nám ho nechtěla kopnout, Rambo tedy vzal míč a hrál dál. Jim se to nelíbilo a šli za rozhodčím, který to posoudil tak, jak to posoudil. Rambo tak má čtvrtou žlutou kartu, i když prakticky nic neudělal. S tím už ale nic neuděláme.

V zápase jste si vytvořili řadu příležitostí, které se vám nedařilo proměnit. Kdy jste podle tebe měli ke gólu nejblíž?
Sám jsem měl jednu velkou šanci. Nadvakrát jsem střílel, nejdřív pravou, míč se mi vrátil na levačku, ale bohužel jsem přestřelil. Pak tam byl na konci centr z pravé strany, někdo ze stoperů to tečoval k Bakymu, ale od něj se to odrazilo přímo ke Kozáčikovi. Tyhle šance nás mohou mrzet.

Odnášíte si z takového utkání také nějaká pozitiva?
Je tu spousta mladých výborných hráčů, kteří se stále zlepšují a také se takovými zápasy učí. Nedá se nic dělat, následuje reprezentační pauza, takže pořádně potrénujeme. Čeká nás odveta v poháru se Spartou a pak jedeme na Bohemku, oba zápasy budeme chtít zvládnout.

S Plzní to byla vaše vůbec první domácí prohra v této sezoně, čím to je, že se vám na stadionu U Nisy tak daří?
Doma se nám daří hrát svůj fotbal, fanoušci jsou navíc skvělí a ženou nás dopředu. Chtěli jsme jim radost udělat i proti Plzni, ale bohužel se nám to nepovedlo. Uhráli jsme tu například výhru se Spartou, kdy jsme otočili skóre, a něco podobného jsme chtěli zvládnout i proti Plzni. Mrzí mě, že jsme alespoň neremizovali.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Immergas Železářství Letná
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Rengl