FC Slovan Liberec | Mrzí nás to, chtěli jsme zápas zvládnout, litoval domácí prohry kapitán Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
20.03.2016

Mrzí nás to, chtěli jsme zápas zvládnout, litoval domácí prohry kapitán Pokorný

Lukáš Michalík
Liberec - Před zápasem s Plzní liberecká defenziva v lize třikrát v řadě neinkasovala branku. Také proti lídrovi tabulky toho obrana v čele s kapitánem Lukášem Pokorným svému soupeři příliš nedovolila, Viktorii ale stačila pouze jedna situace k tomu, aby udeřila, a rozhodla tak o osudu utkání. "Byl to výborný balón od Rajtorala mezi mě a Davida Hovorku, to je prostě ten jejich um. Oni takovou šanci excelentě využijí," smekl před soupeřem liberecký stoper

Byla Plzeň na jaře zatím nejtěžším soupeřem?
Je to první zápas, co jsme doma nezvládli, takže asi ano. I tak jsme to ale zvládnout mohli, měli jsme tam hodně závarů, podle mě více než Plzeň, ale ukázalo se, že je to velký zkušený tým a když mají šanci, tak ji využijí. My jsme možnosti měli, ale bohužel jsme je nedali. Je to o gólech, hodně nás to mrzí, protože jsme ten zápas chtěli zvládnout už z důvodu toho, že Boleslav vyhrála. Bohužel se to nepovedlo a my musíme koukat na další zápasy

Patnáct soutěžních utkání jste doma neprohráli. Musela už ta porážka přijít?
Já si myslím, že přijít nemusela. My chceme vyhrát každý zápas a je nám úplně jedno, jestli hrajeme s Plzní, nebo s Příbramí.

Co vám chybělo k tomu, abyste proti Plzni skórovali?
Někdy takové zápasy jsou, že to tam prostě nespadne. Hlad po gólu tam byl, těžko říci, možná nám chybělo trochu štěstí, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Gól jsme bohužel nedali a Plzeň nám ukázala, jak se hraje velký fotbal.

Co bys řekl k té osudné situaci před Ďurišovým gólem?
Nevím, jestli Vláďa Coufal zůstal za námi, to si ještě musíme prohlédnout na videu. Byl to výborný balón od Rajtorala mezi mě a Davida Hovorku, to je prostě ten jejich um. Oni takovou šanci excelentě využijí. Je to škoda, ale svět se nezboří. Máme před sebou další zápasy.

S Plzní jsi ty osobně ještě nevyhrál...
S Plzní jsem snad ještě ani nebodoval, takže to pro mě není zrovna oblíbený soupeř. Není ale všem dnům konec, třeba je příští rok porazíme a budeme v jiné situaci, výše v tabulce.

Před nedávnem jste v poháru hráli se Spartou, teď v lize s Plzní. Jak bys obě mužstva porovnal?
Plzeň se mi zdá vyspělejší. Jsou dlouhou dobu pohromadě, mají tam zkušené kluky a to se projevuje už třeba v rozehrávce. Dvojice Hrošovský – Hořava je podle mě nejlepší středová formace v lize, v tom jsou hodně silní. Když jim dáme trochu prostoru, tak to vykombinují a my to pak už máme hodně těžké. Sparta má výborné výsledky, ale myslím si, že Plzeň je ještě o krůček dál.

Stálo tě utkání hodně sil?
Bylo to náročné, protože jsme chtěli hrát vysoko, což se nám dařilo. Oni to pak kopali za nás, takže jsme museli hodněkrát sprintovat dozadu. Byl to těžký zápas, ale myslím si, že taktiku jsme plnili. Jen škoda toho gólu.

Terén dnes vypadal trochu lépe než v posledních zápasech. Bylo tomu tak i přímo na hřišti?
Je trochu tvrdší, takže je to lepší. Už tady tolik neprší, nesněží, i když Liberec je v tomto ohledu specifický. Počasí se už ale trochu zlepšilo a až se třeba v létě tráva vymění, tak to bude ještě lepší.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
ZOO Liberec Databox
Mediální partneři
Český rozhlas Liberec Hattrick