FC Slovan Liberec | České Budějovice prohrály naposledy v srpnu!
Menu Další Zavřít Zavřít
21.11.2008

České Budějovice prohrály naposledy v srpnu!

Lukáš Váňa
Naše hráče čeká poslední podzimní utkání na hřišti soupeře. Tým trenéra Škorpila se v neděli představí na půdě Českých Budějovic. Remízový král z jižních Čech je momentálně na 13. místě tabulky.
České Budějovice zahájily sezónu mizerně. Trenér Jan Kmoch dokázal v úvodních čtyřech kolech jen jednou remizova, a to na domácím hřišti s nováčkem soutěže Bohemians Praha. V pátém kole tak tým z jihu Čech poprvé vedl trenér Pavel Tobiáš. Trenér, který se ve své kariéře postavil na střídačku Dynama už počtvrté zahájil své angažmá remízou ve Zlíně. A od té doby Budějovice v lize vždy bodovaly! Mezi jejich soupeři přitom byli pražská Slavia, Baník Ostrava či Mladá Boleslav!

Na druhou stranu je ale třeba říct, že Budějovice v soutěži jen dvakrát vyhrály. Jejich "remízové" kralování jim ale v součtu s výhrami přiválo 15 bodů. Což v tuto chvíli stačí na 13. místo prvoligové tabulky.

Náš tým má s jihočechy na jejich hřišti poměrně vyrovnanou bilanci. Čtyřikrát se radovala naše kabina, třikrát se radovaly Budějovice a pětkrát skončilo utkání nerozhodně. Naposledy jsme se z výhry v Českých Budějovicích radovali na začátku sezóny 2006/2007. Tehdy jsme jako úřadující mistr vyhráli 2:0. Poslední vzájemné utkání na jihu Čech ale skončilo výhrou domácího týmu. Bez mála před rokem jsme prohráli 2:0.

Našim trenérům navíc přibyla jedna starost se sestavou. Na srazu "dvacetjedničky" se zranil jeden z pilířů naší sestavy Bořek Dočkal. "Při zápase v Anglii mi pět minut před poločasem zajel protihráč do stojné nohy. Mám poškozené vazy v kontníku. Jak vážné to poškození je nám řekne až rezonance," říká posmutněle Bořek Dočkal. "Věřím ale, že začátek přípravy stihnu," dodává talentovaný středopolař.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Dům kultury La Piazza
Mediální partneři
Rádio Impuls Beat radio