FC Slovan Liberec | Chybí nám kvalita a klid v zakončení, mrzelo po Boleslavi kapitána Fleišmana
Menu Další Zavřít Zavřít
29.09.2014

Chybí nám kvalita a klid v zakončení, mrzelo po Boleslavi kapitána Fleišmana

Lukáš Michalík
LIBEREC - Zápasu s Boleslaví rozhodně nechyběla atraktivita, obě mužstva hrála útočně a chtěla vyhrát. Více šancí si vypracovali naši fotbalisté, ale bohužel doplatili na chatrnou koncovku. "Když budeme proměňovat stoprocentní šance, budeme vyhrávat," věří kapitán Jiří Fleišman.

Jirko, výsledek zřejmě neodpovídá tomu, co jsme viděli na hřišti, co říkáš?
V prvním poločase jsme měli snad dvě nebo tři vyložené tutovky, bohužel jsme je neproměnili a myslím si, že to nás proti Boleslavi stálo tři body.

S Boleslaví se jednalo už o šestou remízu v této sezóně, neštvou vás už nerozhodné výsledky?
Strašně, ale bohužel, když neproměňujeme šance, nemůžeme dát gól a nevyhrajeme. Hra nebyla špatná, fotbal se musel líbit, měli jsme i více šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili.

Neproměňování šancí je v týmu dlouhodobým problémem, souhlasíš?
Doplácíme na to neustále. Pouze v utkání s Ostravou jsme šance využívali, ale teď zase nic. Budeme se na to muset zaměřit a do zakončení vnést trochu více klidu a kvality. Pak budeme takovéto zápasy vyhrávat.

Není to už místy trochu křeč? Přeci jen, potřebujete tři body...
Tři body určitě potřebujeme. Do tohoto zápasu jsme šli s tím, že nic než tři body nebereme. Bohužel, kvůli vlastní nemohoucnosti v zakončení máme zase jenom bod.

Bylo to včera spíše o neumění střelců, nebo o skvělých výkonech brankářů?
To je těžké hodnotit. Myslím si, že jak Pepa Šural, tak Tomáš Ďubek to řešili špatně. Pepa to chtěl obstřelit na zadní tyč, ale bohužel netrefil ideálně. Ďuba to chtěl dávat do protipohybu, ale Hruška tam snad ještě nechal nohu. Myslím si, že to měl uklidit pod břevno a gólman by neměl šanci. Ale stalo se, skončilo to 0:0 a my jsme po tomto zápase zklamaní.

Je však pravdou, že se střílením branek mají problémy i jiná mužstva. Asi by se hodil snajpr typu Davida Lafaty, že?
My máme v útoku Pepu Šurala, který když byl v nejlepší formě, tak ho skolila střevní viróza. Když se člověk nadopuje nějakými antibiotiky, tak je tělo samozřejmě oslabené. Musí šlapat tak jako předtím a dostat se do toho, protože on je natolik kvalitní hráč, že nám tyto zápasy může jedním gólem rozhodnout a zařídit nám tři body.

Namísto remíz by možná bylo lepší tři zápasy vyhrát a pak dva prohrát, je to tak?
Bodově by to lepší bylo, ale na druhou stranu, neprohráli jsme, udrželi vzadu nulu a to taky přidá na psychice. Jak říkám, když budeme proměňovat stoprocentní šance, budeme vyhrávat.

Užší špička se nám začala trochu vzdalovat. Neděsí vás v současné době pohled na tabulku?
Samozřejmě to všichni vnímáme, ale chceme se soustředit na každý další zápas. Teď nás čeká velmi těžký zápas na Spartě, kde budeme chtít určitě zase bodovat. Jednoduché to nebude, ale my uděláme všechno pro to, abychom to na Spartě zlomili a odvezli si tři body.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
NET-SYSTEM Vogel
Mediální partneři
Beat radio Rengl