FC Slovan Liberec | Snad pojedu s nulou i ze Sparty, doufá po zápase s Mladou Boleslaví Ondřej Kolář
Menu Další Zavřít Zavřít
28.09.2014

Snad pojedu s nulou i ze Sparty, doufá po zápase s Mladou Boleslaví Ondřej Kolář

Dominik Jakubec
Liberec – V duelu s Mladou Boleslaví si oba týmy vytvořili velkou řadu šancí, nakonec ale duelu kralovali brankáři a ani jeden z nich neinkasoval. Od svého protějška Aleše Hrušky se ještě před nedávnem Ondřej Kolář učil, tentokrát se ale spolu stali hlavními muži zápasu.

Ondro, výsledek 0:0 asi příliš neodpovídá průběhu, že?
To rozhodně ne. My jsme měli dost šancí, ale selhali jsme v zakončení, stejně tak dopadl také soupeř. Asi nejhůř vypadala z mého pohledu příležitost na konci poločasu, když letěl centr na zadní tyč, to už jsem nemyslel, že bych mohl stihnout, ale nakonec jsem se přesunul dost rychle a míč jsem vyrazil.

Ty jako brankář ale můžeš být s nulou spokojen...
Klidně to mohlo být 3:3. Já jsem rád za 0:0, protože jsem nedostal gól, ale upřímně mnohem raději bych vyhrál třeba 2:1.

Ondřej Kolář

Čím to, že doma hrajete takovým stylem nahoru – dolů? Minule s Plzní to bylo podobné, jako teď s Mladou Boleslaví.
Ženou nás vlastní fanoušci, zkrátka tu hrajeme útočně. Přeci jen, hrajeme pro lidi, a ti na tohle chodí. Druhá věc je, že nám tam nepadají góly a neproměňujeme šance. Kdybychom je neměli, nemůžu říct ani slovo, ale my jich za zápas máme hodně a stejně to skončí 0:0.

Jak bys ohodnotil svého protějška v hostující bráně?
Už jsem ho sledoval dříve, protože i v časech, kdy jsem chytal v dorostu nebo juniorce, snažil jsem se učit od nejlepších gólmanů v lize, mezi něž Aleš Hruška patří. Dnes to zvládl velice dobře, předvedl několik velmi těžkých zákroků a tým rozhodně podržel.

A konkrétně co jsi se od něj přiučil?
Vím, že je dlouhodobě výborný na čáře, což koneckonců dnes potvrdil. Třeba na konci při zákroku, kdy se musel po střele Davida Pavelky rychle přesouvat na zadní tyč a pak tu situaci ještě dojel a dokázal míč chytit.

V utkání jsi jednou trochu znervózněl diváky, když ti míč projel mezi prsty a skončil na břevně. Jak jsi se v takové chvíli cítil?
Abych pravdu řekl, už jsem to viděl v bráně, jak to padá. Na tohle si musím dávat pozor a držet koncentraci, tady jsem ale přemýšlel, kam už míč rozehraju dopředu, což se prostě nesmí stávat. Koukal jsem, kde stojí Josef Šural, abych to na něj mohl rychle rozehrát, a přestal jsem se soustředit na chycení míče.

Nyní čeká Slovan zápas na půdě Sparty. Jak se těšíš na konfrontaci s jejím nejlepším střelcem, Davidem Lafatou?
(směje se) Na Lafatu se připravit nedá, tam musí mít člověk štěstí, aby to chytil, protože on může dát naprosto z čehokoliv gól. Ale doufám, že i ze Sparty pojedu s vychytanou nulou, i když to bude těžké.

Možná právě podobný hráč vašemu týmu trochu chybí...
Takový hráč chybí každému ligovému týmu. Bylo to koneckonců vidět v derby. On je tím rozdílovým hráčem. Slavia byla lepším týmem, ale Lafata dal dva góly. Přesně tím se odlišuje od ostatních. V lize takový žádný není.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pepsi ZOO Liberec
Mediální partneři
Rengl Beat radio
×
Dnes v 18:00
Arsenal Česká Lípa
FC Slovan Liberec B