FC Slovan Liberec | Další překážkou je olomoucká Sigma
Menu Další Zavřít Zavřít
18.03.2012

Další překážkou je olomoucká Sigma

Lukáš Váňa
Teprve podruhé v této sezóně míří Slovan na Moravu. První moravská mise dopadla výborně, ale bylo to napínavé a nervydrásající. Teď je na řadě Sigma Olomouc, která na jaře získala 10 bodů ze 12 možných. Naposledy Sigma doslova zdevastovala mistrovskou Plzeň!

V tabulce patří Olomouci až 14. místo. Je třeba si ale uvědomit, že fotbalový um je na toto nelichotivé umístění neposlal. "Olomouc se dostala do té situace ve které se nachází nestandardně. V tabulce není tam kde je, kvůli tomu, že by měla špatný tým. Všichni víme, že mluvím o odečtu devíti bodů, který na podzim nepoznamenal jen bodový účet Olomouce, ale i její hru," je si vědom trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Záchranářského kormidla Sigmy se ujala trenérská legenda Petr Uličný. "Přišel tam zkušený kouč, kterého si nesmírně vážím. Měl jsem možnost pod ním pracovat a rád na něj vzpomínám. Tento tah vedení Sigmy vyšel, což potvrzují její jarní výsledky. Herně a především bodově to Olomouci pomohlo. V Plzni hráči Sigmy překvapili a celý fotbalový národ viděl, že se s Olomoucí musí počítat. Sigma má opět svou kvalitu, je silná. V Plzni velmi dobře bránila, chodila do brejků které se jí mimořádně dařily. Tak doufejme, že se hráči Olomouce vystříleli," věří Jaroslav Šilhavý.

Pro Slovan je výhra Olomouce nad silnou Plzní vztyčeným ukazováčkem. Na druhou stranu se ale liberečtí hráči chtějí soustředit především na svůj výkon. "Po tom domácím závěru s Mladou Boleslaví by nás to mělo nakopnout. Ukázali jsme obrovskou vůli a já doufám, že se to odrazí v našich dalších výkonech a že i ten zápas v Olomouci zvládneme. Musíme hrát svou hru a být konečně efektivní," uvědomuje si Šilhavý. Ten už bude mít k dispozici všechny hráče vyjma Jirky Krystana. I on ale bude brzy připravený zasáhnout do hry. Karetní trest si odseděl Nezmar a připravený je i uzdravený Kariśik.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
FotbalPark Liberec Bazén Liberec
Mediální partneři
Rádio Impuls Radio Blaník Liberec