FC Slovan Liberec | Filip Lesniak o příchodu do Slovanu: Je to pro mě krok dopředu
Menu Další Zavřít Zavřít
12.07.2016

Filip Lesniak o příchodu do Slovanu: Je to pro mě krok dopředu

Dominik Jakubec
Liberec - V průběhu dnešního odpoledne oznámil náš tým zajímavou posilu, kterou se stal záložník Filip Lesniak. Ten přichází na půlroční hostování s opcí z anglického Tottenhamu. Co si od nového angažmá slibuje?
Jednání mezi Lesniakem a naším týmem začala už v průběhu června. „Nabídka přišla někdy v minulém měsíci. Jakmile jsem se dozvěděl, že o mě Slovan má zájem, chtěl jsem sem jít. Trošku se to natahovalo, ale nyní už jsem v Liberci a jsem za to velmi rád,“ vysvětluje nadějný záložník, který v Londýně trénoval s A-týmem Tottenhamu, nastupoval však v juniorském týmu.

Přesun z Velké Británie pod Ještěd podle něj v jeho kariéře určitě není krokem zpět. „Naopak to považuji za krok dopředu. V Anglii jsem hrál v juniorce, což už za ty dva tři roky, co jsem tam strávil, není bůhvíco. Dospělý fotbal je přeci jen o něčem jiném, proto je to podle mě správná volba,“ vysvětluje Lesniak.

Zkušenosti tento mladičký středopolař sbíral také v reprezentačním výběru Slovenska do jednadvaceti let. Nyní si od působení ve Slovanu slibuje, že by mohl v budoucnu nakouknout také do národního A-týmu. „Víc hráčů ze slovenské reprezentace působí v české lize, takže bych tu mohl být více na očích,“ myslí si.

Přestože v mladších kategoriích plnil roli ofenzivního záložníka, nyní by měl být posilou spíše na štítu zálohy, kde tak vytvoří konkurenci stávajícím hráčům. „Teď už jsem si zvykl na post defenzivního záložníka. Strávil jsem na této pozici poslední čtyři roky. Ofenzivního záložníka jsem naopak už hodně dlouho nehrál, v defenzivě se zkrátka cítím jistější,“ říká Filip Lesniak.

Ing. Emil Kovarovič ze sportovní agentury Soccon dodává: „Filipa zastupuji od jeho patnácti let, už od jeho příchodu do Tottenhamu. Vypracoval se tam postupně až na hranu A mužstva, s nímž trénoval, ale hrál za juniorku. Už rok jsme pracovali na tom, aby Filip šel hrát dospělý fotbal. Před rokem jsme měli rozpracované hostování do Sheffieldu Wednesday, kde byl velký zájem, ale kluby se nakonec nedohodly. Teď přišla možnost jít do Liberce, což jsme brali jako sportovní výzvu pro jeho další fotbalový růst. Pracovali jsme tedy společně na tom, aby ho Tottenham uvolnil a jsme rádi, že se to podařilo.“

Nezbývá než Filipovi v barvách Slovanu popřát co nejvíce úspěchů!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Pytloun Ponyexpres
Mediální partneři
Beat radio Hattrick