FC Slovan Liberec | Je to obrovská úleva, Slovan do ligy patří. Komentoval jistotu záchrany Josef Šural
Menu Další Zavřít Zavřít
17.05.2015

Je to obrovská úleva, Slovan do ligy patří. Komentoval jistotu záchrany Josef Šural

Jakub Martínek
Liberec - Mise splněna! Naši fotbalisté si zahrají českou nejvyšší soutěž i v příští sezóně. Proti Hradci Králové si vítězstvím 2:0 definitivně pojistili prvoligovou příslušnost, na které se jedním gólem podílel i střelec Josef Šural, který v pětadvacáté minutě poslal Slovan už do dvoubrankového vedení, které se už nezměnilo.

Jak moc těžké bylo zvládnout důležitý zápas s Hradcem?
Myslím si, že jsme první poločas odehráli skvěle. 2:0 jsme vedli a měli jsme tam ještě spoustu dalších šancí. Jestli si dobře pamatuji, tak Hradec neměl v prvním poločase vůbec nic. Chtěli jsme to udržet do druhého poločasu, ale v hlavách jsme měli asi to, že už to chceme mít za sebou a ten druhý poločas jsme ukopali tak, jak jsme ho ukopali. Nebylo to nic hezkého, ale zachránili jsme se a to je důležité.

Jak moc velká je to úleva, že se Slovan zachránil?
Tak úleva je to obrovská. Myslím, že Slovan do ligy patří. Povedlo se nám to zachránit dvě kola před koncem, i když to mohlo být asi i dříve. Buďme, ale zato rádi a teď už můžeme ligu v klidu dohrát.

Kde si myslíš, že byl ten klíčový a zlomový moment?
Myslím si, že se to zlomilo po domácím zápase s Brnem. Taky nám to tam nijak nepadalo, pak nám tam padl více méně šťastný gól a 1:0 jsme vyhráli, což nás nastartovalo. Pak se udělaly super výsledky se Spartou a na Slovácku a body se sbíraly.

Jak bys popsal svoji gólovou trefu?
Gólmanovi to vypadlo, vlastně když už ležel na zemi. Zkusil jsem ho přehodit, protože jinak to ani nešlo a balon spadl těsně za lajnu.

Sledovali jste nějak utkání Českých Budějovic, kterým šlo také o záchranu?
Vůbec jsme tohle utkání nesledovali. Až po utkání jsme se ptali na výsledek. Chtěli jsme si to ale ukopat sami, což si myslím, že se povedlo a jsme za to strašně rádi.

Jak velká výhoda je fakt, že v lize jste už nyní definitivně zachránění a můžete se soustředit právě na finále poháru proti Jablonci?
Určitě je to výhoda, ale na to myslet nechceme. Proti Hradci jsme to zvládnout museli a zvládli jsme to. Nikdo před utkáním na pohár nemyslel. Teď se tomu ale neubráníme.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Nisa Liberec FCC
Mediální partneři
rtm plus Hattrick