FC Slovan Liberec | Je to obrovská úleva, Slovan do ligy patří. Komentoval jistotu záchrany Josef Šural
17.05.2015

Liberec - Mise splněna! Naši fotbalisté si zahrají českou nejvyšší soutěž i v příští sezóně. Proti Hradci Králové si vítězstvím 2:0 definitivně pojistili prvoligovou příslušnost, na které se jedním gólem podílel i střelec Josef Šural, který v pětadvacáté minutě poslal Slovan už do dvoubrankového vedení, které se už nezměnilo.

Jak moc těžké bylo zvládnout důležitý zápas s Hradcem?
Myslím si, že jsme první poločas odehráli skvěle. 2:0 jsme vedli a měli jsme tam ještě spoustu dalších šancí. Jestli si dobře pamatuji, tak Hradec neměl v prvním poločase vůbec nic. Chtěli jsme to udržet do druhého poločasu, ale v hlavách jsme měli asi to, že už to chceme mít za sebou a ten druhý poločas jsme ukopali tak, jak jsme ho ukopali. Nebylo to nic hezkého, ale zachránili jsme se a to je důležité.

Jak moc velká je to úleva, že se Slovan zachránil?
Tak úleva je to obrovská. Myslím, že Slovan do ligy patří. Povedlo se nám to zachránit dvě kola před koncem, i když to mohlo být asi i dříve. Buďme, ale zato rádi a teď už můžeme ligu v klidu dohrát.

Kde si myslíš, že byl ten klíčový a zlomový moment?
Myslím si, že se to zlomilo po domácím zápase s Brnem. Taky nám to tam nijak nepadalo, pak nám tam padl více méně šťastný gól a 1:0 jsme vyhráli, což nás nastartovalo. Pak se udělaly super výsledky se Spartou a na Slovácku a body se sbíraly.

Jak bys popsal svoji gólovou trefu?
Gólmanovi to vypadlo, vlastně když už ležel na zemi. Zkusil jsem ho přehodit, protože jinak to ani nešlo a balon spadl těsně za lajnu.

Sledovali jste nějak utkání Českých Budějovic, kterým šlo také o záchranu?
Vůbec jsme tohle utkání nesledovali. Až po utkání jsme se ptali na výsledek. Chtěli jsme si to ale ukopat sami, což si myslím, že se povedlo a jsme za to strašně rádi.

Jak velká výhoda je fakt, že v lize jste už nyní definitivně zachránění a můžete se soustředit právě na finále poháru proti Jablonci?
Určitě je to výhoda, ale na to myslet nechceme. Proti Hradci jsme to zvládnout museli a zvládli jsme to. Nikdo před utkáním na pohár nemyslel. Teď se tomu ale neubráníme.