FC Slovan Liberec | Jedenáct gólů ve čtyřech zápasech, to je pro obranu špatná vizitka, ví Lukáš Pokorný
Menu Další Zavřít Zavřít
16.03.2015

Jedenáct gólů ve čtyřech zápasech, to je pro obranu špatná vizitka, ví Lukáš Pokorný

Dominik Jakubec
Liberec – Po sobotním utkání na hřišti Baníku a následné nedělní výhře Hradce se Slovan propadl na poslední příčku tabulky, v sobotním zápase v Plzni tedy půjde o střet prvního s posledním celkem, což dosud náš tým znal leda z opačné pozice. Co o blížícím se duelu a současné pozici v tabulce říká mladý stoper Lukáš Pokorný?

Lukáši, v Ostravě to byl divoký zápas. Jak bys vývoj utkání popsal?
Jeli jsme do Ostravy s určitou taktikou, kterou se nám ještě v prvním poločase dařilo plnit. Bohužel jsme ale dostali všechny tři góly ze standardek. Hrozně se nadřeme a nakonec dostaneme branky ze situací, na které se můžeme připravit. Jinak se to vyvíjelo všelijak, mohli jsme vyhrát, mohli jsme prohrát. Remíza byla asi zasloužená.

Je po takovém utkání remíza ziskem, nebo ztrátou?
To právě po pravdě ani nevím. Chtěli jsme v Ostravě vyhrát, tři body by nás v tabulce hned poslaly někam jinam, ale musíme z venkovního hřiště brát i ten jeden. Příště se v Plzni pokusíme o body znovu a pak už musíme doma vyhrávat, nic jiného nezbývá.

Lukáš Pokorný v zápase s Baníkem

Co jste si po zápase říkali v kabině?
Pocity byly dost rozporuplné. Věděli jsme, že jsme Baník porazit mohli, ale na druhou stranu tam na konci stál Milan Baroš dvakrát sám před gólmanem, jednou dokonce na malém vápně, ale naštěstí přestřelil. Mohlo tedy být klidně i hůř. Jenže my musíme chtít vyhrávat v každém zápase a tentokrát to nevyšlo, spokojení rozhodně být nemůžeme.

Jak těžké je v současnosti koukat na tabulku, kde jste se propadli na samé dno?
Není to hezký pohled, nikdo z nás to nechtěl zažít. Je to těžká situace, ale dostali jsme se do ní jen my sami a nikdo nám z ní nepomůže. Je to jen na nás a našich výkonech, nikdo jiný než my to zvrátit nemůže.

Slovan zatím na jaře až moc často inkasuje, ve čtyřech utkáních jste obdrželi jedenáct branek. V čem je podle tebe chyba?
Je to špatná vizitka. Když se na to člověk podívá, vypadá to, že asi obrana nemůže fungovat. Nicméně já si nemyslím, že bychom dělali něco vyloženě takticky špatně. Když se podíváme na poslední zápasy, dostávali jsme dost hloupé góly. S Teplicemi se skvěle trefil Vachoušek, v Ostravě to zase bylo ze standardek. Není to tím, že by nás soupeři přehrávali. Doufám, že už si to konečně sedne a tu hroznou bilanci vylepšíme.

V posledních utkáních jsi nastupoval po boku Ericha Brabce. Jak se ti s ním hraje?
Erich je stále výborným fotbalistou a svými zkušenostmi nám může velmi pomoct. Osobně se snažím od něj leccos pochytit, protože toho prošel už hodně. Jsem rád, že můžu hrát vedle něj.

Rozdává mladším hráčům nějaké rady?
Ano. Už když sem šel, asi s tím i počítal, že se od něj bude něco takového čekat. On se toho zhostil velmi dobře a svou úlohu rozhodně plní na sto procent.

S čím teď pojedete na hřiště aktuálně první Plzně?
Taktické pokyny ještě tolik neřešíme, to se konkrétně dozvíme až koncem týdne. Chceme tam bodovat, stejně jako každý zápas, a věřím, že se nám to může klidně porazit. Tým máme silný, ale opravdu je to asi tak, že potřebujeme konečně někde vyhrát, abychom se psychicky zvedli. Pokusit se o to musíme už teď, i když je to proti Plzni.

Pro vašeho soupeře to bude třetí utkání v posledních sedmi dnech, mohla by to pro vás být výhoda?
Oni jsou na to v Plzni už zvyklí, v posledních třech letech hrávali na podzim několikrát v Lize mistrů nebo Evropské lize, kdy to znamenalo stejný režim tří zápasů týdně. Nemyslím si tedy, že by to pro nás měla být nějaká výhoda.

Mohl by případný bodový zisk ze hřiště lídra tabulky být právě tím potřebným impulzem?
Byl by to hezký odrazový můstek. Musíme tam ale jet s pokorou, víme, že půjde o zápas prvního s posledním, což nás moc netěší. Nám ale nezbývá nic jiného, než se snažit bodovat ve všech zápasech.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
La Piazza Recovera
Mediální partneři
Náš region Rengl