FC Slovan Liberec | Juniorka prohrála v přípravě s Bohemians Praha
26.01.2013

Juniorka prohrála v přípravě s Bohemians Praha

Michal Šandor
V pořadí už páté přípravné utkání před startem jarní části Juniorské ligy sehrála liberecká juniorka na půdě druholigových Bohemians. Domácí o poločase vedli těsně 2:1 a o svém vítězství definitivně rozhodli až v průběhu druhé půle, kdy se trefili Kuzmanovič a Macháček. Jedinou branku Liberce zaznamenal ve 38. minutě Filip Drobílek.
Na první gól zápasu se v mrazivém počasí čekalo až do 35. minuty, kdy se míče chopil Hájek a otevřel skóre. Vedení Pražanům vydrželo pouze tři minuty, nerozhodný stav zařídil přesným zakončením Filip Drobílek. Jenomže ještě do přestávky si Bohemka vzala ztracené vedení zpět. Běžela 42. minuta, hráči Slovanu ve vápně faulovali a Pavel Grznár nařízenou penaltu proměnil.

Do druhého poločasu nastupovali Liberečtí s cílem vyrovnat a obrátit vývoj zápasu na svou stranu. Leč tento úmysl se jim nepodařilo zrealizovat. Naopak v 64. minutě se ke slovu dostal Nemanja Kuzmanovič, který zařídil hostitelům dvoubrankový náskok. Razítko na vítězství Bohemians přidal v 72. minutě Pavel Macháček.

Bohemians Praha – FC Slovan Liberec U21 4:1 (2:1)

Branky: 35. Hájek, 42. Grznár (pen.), 64. Kuzmanovič, 72. Macháček - 38. Drobílek

Rozhodčí: Orel

Diváci: 40

Sestava Bohemians: Krbeček – Macháček, Rudolf, Penc, Očovan, Laštovka, Rakovan, Grznar, Hájek, Pilík, Šenkeřík (Křižan, Janda, Smola, Szabo, Kuzmanovič, Štěpánovský)

Sestava Liberce: Zoul – Lukeš, Pokorný, Beníšek, Janošík, Kmoníček, Patka, Drobílek, Dydowicz, Komenda, Bouska (Trnka, Leibl, Bady, Kaiser, Vasilko, Kava)

Liberecká juniorka dosud odehrála pět přípravných zápasů. Svěřenci trenéra Jiřího Chytrého dokázali porazit pouze třetiligový Převýšov, dále remizovali s druholigovými Pardubicemi a prohráli s divizním Mšenem, třetiligovou Roudnicí a druholigovými Bohemians.

Další přípravná utkání liberecké juniorky:

30. 1. v 18:00 Slovan Liberec U21 – Neufriedersdorf (Německo)

2. 2. v 15:00 Slovan Liberec U21 – FK Baumit Jablonec U21

5. 2. v 17:00 Slovan Liberec U21 – FK ARSENAL Česká Lípa (ČFL) – hrát se bude na UMT v Heřmanicích v Podještědí

9. 2. v 15:00 Slovan Liberec U21 – FK Varnsdorf (II. liga)