FC Slovan Liberec | Lukáš Vácha: Ostrava nepřijede bránit
Menu Další Zavřít Zavřít
18.10.2011

Lukáš Vácha: Ostrava nepřijede bránit

Lukáš Váňa
Lukáš Vácha odehrál na Spartě své 80 ligové utkání. A také dostal další žlutou kartu. I přes "žluté" prohřešky patří dvadvacetiletý Vácha k nepostradatelným hráčům naší sestavy. Teď se spolu s celým týmem chystá na Ostravu, kde před lety restartoval svou fotbalovou kariéru.

Jak sis užil Spartu, byl to tvůj 80 ligový zápas. To není ve 22 letech špatná bilance, ne?

Lukáš Vácha: Já jsem se na ten zápas strašně moc těšil. Věděl jsem, že to bude můj 80 start, bylo jasné, že přijde dost lidí a bude parádní atmosféra. Sparta vede ligu, do soboty neztratila ani bod a hrála dobrý fotbal. My jsme na Letnou jeli vyhrát. Chtěli jsme si ten zápas užít a všechno to báječně klaplo. Prostě to byl fajn den. Jsem rád jak za tu výhru, tak za předvedenou hru.

Co rozhodlo o vašem jednoznačném vítězství?

Lukáš Vácha: Určitě bylo důležité, že jsme dokázali dát z první větší šance branku. Možná ještě důležitější bylo, že jsme brzy přidali druhou. Navíc jsme využili standardku, kterou jsme si v reprezentační přestávce připravovali. Pro nás to bylo obrovské povzbuzení. Od té doby jsme byli lepší. Navíc jsme nebyli líní běhat, jít pro každý míč, do každého souboje. Prostě paráda.

Už taková paráda ale není tvoje statistika žlutých karet. Za těch 80 ligových zápasů jsi jich celkově nasbíral 22! Letos už jsi dostal pátou … Na druhou stranu, kdybys hrál v „rukavičkách“ tak to asi nebudeš ty, že?

Lukáš Vácha: I o téhle statistice vím. Je to věc, která se dá postupně odbourávat, a já to chci zlepšit. Na druhou stranu já odehraju tři, čtyři zápasy bez karty, pak nějakou dostanu a hned mi řada lidí předhazuje všechny ty předešlé. Já vím, že je spousta těch karet zbytečných, na druhou stranu ještě víc jich přijde v momentech, kdy je třeba přerušit akci, zabránit nebezpečnému přečíslení. Nedostávám ty karty za nějakou zákeřnost, ale ty zbytečné mě vážně mrzí. Vím, že tak oslabuju tým. Trenér pak se mnou nemůže počítat a je to škoda pro nás všechny. Ale jak říkám, někdy tu situaci prostě vyhodnotím tak, že je žlutá karta ještě dobré řešení.

Za Ostravu jsi odehrál 8 ligových zápasů, jak na to angažmá vzpomínáš?

Lukáš Vácha: Do Ostravy jsem přišel po zranění. Ve slávistickém béčku jsem se rozehrával a byl jsem vděčný za to, že jsem v Ostravě dostal šanci hrát ligu. Po zranění kolene nebylo jednoduché se vrátit. Z pohledu mé kariéry to bylo dobré angažmá. Našel jsem si tam pár kamarádů a jako pražák jsem poznal jiné město. Vzpomínám na Ostravu v dobrým, dala mi šanci.

Tři body ze Sparty jsou super, teď ale bude potřeba je potvrdit doma. Proč se nám zatím na našem hřišti tolik nedaří?

Lukáš Vácha: Odehráli jsme tady utkání, která jsme měli pod kontrolou, ale nedokázali jsme je vyhrát. Tedy až na utkání s Duklou, kdy jsme nezvládli druhý poločas, jsme odehráli herně dobré zápasy. Problém je v tom, že jsme je nedokázali přetavit na potřebné body. My jsme třeba soupeře přehráli, dali jsme první gól a měli jsme i další šance. Ty jsme ale nevyužili. Nedokázali jsme soupeře dorazit. To se nám stalo s Olomoucí a vlastně i s Duklou. I přesto, že jsme podali proti Dukle špatný výkon, tak jsme si vypracovali šance. Myslím, že máme na čem stavět. Je třeba to prolomit a vyhrát. Musíme soupeře dorazit, nejen ho načnout.

Jaký očekáváš fotbal s Ostravou? Co musíte udělat pro to, abyste špatnou domácí bilanci zlomili?

Lukáš Vácha: Ostrava určitě nepřijede bránit, oni musí získávat body. Čekám, že budou chtít hrát aktivní fotbal, budou chtít získat tři body. Určitě je povzbudilo první ligové vítězství a budou jej chtít potvrdit. My se musíme prosadit naší hrou a musíme střílet góly. Pak to bude dobré.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Recovera Fehrer
Mediální partneři
Liberecká drbna Beat radio