FC Slovan Liberec | Michael Rabušic: Góly? Je to o spoluhráčích
Menu Další Zavřít Zavřít
20.11.2011

Michael Rabušic: Góly? Je to o spoluhráčích

Lukáš Váňa
Slovan hrál poprvé v sezóně na Moravě, a o zisku tří bodů rozhodla posila, kterou Liberec získal z Brna. I to byl jistě důvod, proč byl na Slovácku nejžádanějším hráčem mezi novináři Michael Rabušic. Přečtěte si na jaké otázky, a jak, náš útočník odpovídal.
Věřil jsi do poslední chvíle, že vstřelíte vítězný gól nebo už jsi byl smířen s remízou?
Michael Rabušic: Každej ví, že gól může padnout kdykoli. Nám se to teď podařilo v nastaveném čase, což je pro soupeře nepříjemné, ale pro nás je to super. My hrajeme, dokud rozhodčí neodpíská konec. Dnes jsme měli štěstí, že to tam padlo. Slovácko nás ve druhé půli chvíli tlačilo, myslím, že do vyložených šancí jsme je ale nepustili. V závěru hodně zalezli a my jsme je za to potrestali.

Váš výkon ve druhém poločase byl horší než v tom prvním, čím to bylo?
Michael Rabušic: Ten první poločas ze začátku taky nebyl úplně dobrý. Pak jsme drželi balón, kombinovali jsme a dali jsme gól. Druhou půli jsme začali stejně, pak ale domácí začali nakopávat balóny a dařilo se jim sbírat odražené míče. Oni hráli před vápnem, do šance jsme je ale nepuštěli. Čekali jsme na tu naši šanci, a ona přišla …

Byli jste s Pepou Šuralem víc motivovaní? Přeci jen Brno, ze kterého jste do Liberce přišli, je rivalem Slovácka.
Michael Rabušic: Tak když jsme jeli přes Brno tak jsem klukům z okna ukazoval kde co je, jak to tam vypadá a tak. Vyhrocený to ale určitě nebylo. Pokud vím tak za mnou z Brna přijelo jedno auto, za Pepou snad taky. Teď hrajeme za Liberec, Brno už je pryč.

Jaké byly souboje s Honzou Trousilem, kterého z Brna dobře znáš?
Michael Rabušic: Trochu jsem se toho bál. Truska je nepříjemnej, na to kolik mu je, je pořád výbornej stoper. Strašně to s ním bolelo, uhrál hodně míčů a bylo to s ním těžký. Po zápase jsme si podali ruce a někdy to v Brně rozebereme.

Jak to, že za Slovan ti to střílí a za Brno jsi dal v minulé sezóně jediný gól?
Michael Rabušic: Tak je to o spoluhráčích. Já nejsem ten typ útočníka, který vezme balón na půlce, obejde deset hráčů a dá krásný gól. Já kolem sebe potřebuju ty spoluhráče a pak budu dávat takové ty ušmudlané góly (směje se). Teď se mi daří a padá to tam, tak buďme rádi. Dneska ten první připravil Theo, který to tam mezi hráči odcentroval a já byl včas na správném místě. Ten druhý připravil Pepa Šural, někoho tam udělal a hezky odcentroval. Já jsem se do toho položil hlavou a ani jsem neviděl, jak to tam spadlo. Takže jsi rád, že jsi z Brna šel do Liberce? Michael Rabušic: Neřešme už Brno, je to pryč. Ty cesty se rozešly. Já jsem v Liberci a starám se o sebe, Brno má své starosti. Samozřejmě, že když se podíváte kde a jak hraje Liberec a jak je na tom Brno tak je logické, že jsem za tu změnu rád. Navíc v Liberci hrajeme hezký fotbal, ne? (směje se)


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Fehrer Masea
Mediální partneři
Hitrádio Contact Rádio Impuls