FC Slovan Liberec | Nevěřící Tomáš aneb jak přijít o životní zážitek
Menu Další Zavřít Zavřít
18.03.2012

Nevěřící Tomáš aneb jak přijít o životní zážitek

Lukáš Váňa
Sobotní utkání Slovanu s Mladou Boleslaví vstoupilo do dějin. Minimálně do těch libereckých, velmi pravděpodobně ale i do dějin českého fotbalu. Ještě v první minutě nastaveného času Slovan prohrával, ve třetí ale už vedl. A řada fanoušků s lístkem v kapse tento obrat neviděla...

Tento příběh není smyšlený. Opravdu se stal, jen hlavní protagonista se nejmenoval Tomáš Nevěřící. Na utkání přišel se svým synem. Slovan bojuje o evropské poháry, dost možná o titul mistra ligy. Tomáš Nevěřící chtěl proto zápas s přímým konkurentem vidět na vlastní oči. Návštěva na stadionu nebyla Bůh ví jaká. 4358 fanoušků ale vytvořilo důstojnou atmosféru. Vzhledem k nevlídnému počasí a televiznímu přenosu se víc lidí asi ani očekávat nedalo. Liberecký kotel byl zaplněný slušně a celý zápas povzbuzoval.

Tomáš Nevěřící se se svým synem usadil na hlavní tribuně a trpěl při každé promarněné šanci "jeho" Slovanu. Poločasový výsledek nebyl pro Liberec příznivý, Tomáš si dal klobásu a se synem rozebírali, jak to kluci v modrém měli vyřešit líp a jak by bylo hezké, kdyby tři jedna vedli.

I ve druhém poločase bylo na co koukat. Tomáš stále doufal, že se Slovan konečně trefí a on se synem zvedne radostí ruce nad hlavu. Zlom přišel v 78. minutě po nevyužité šanci Rabušice. "Tam jsem přestal věřit, že dokážou dát gól," vyprávěl mi Tomáš hodinu po utkání do telefonu své myšlenkové pochody. Když Tomáš viděl, jak je liberecká obrana otevřená, hraje na riziko a Mladá Boleslav je blízko ke druhému gólu tak to vzdal. "Nechtěl jsem koukat, jak nám dají druhý gól a budou se radovat. To jsme se s mladým radši v 88. minutě zvedli a šli jsme k autu, abychom mohli pohodlně vyjet," vyprávěl Tomáš.

Když byl Tomáš Nevěřící pár metrů za stadionem tak uslyšel oslavný řev. "Bylo mi jasný, že jsme vyrovnali. Naštvalo mě, že jsem to neviděl, ale tak jsem si říkal, že aspoň bude bod a my budeme včas doma. Když jsem ale otevíral auto a řev spustil znovu, bylo mi jasný, že jsem přišel o životní zážitek, který už se nikdy nemusí opakovat," mrzelo Tomáše Nevěřícího. Ještě víc ho štvalo, že o takovou parádu připravil svého syna...

FC Slovan Liberec děkuje všem fanouškům, kteří přišli povzbudit fotbalisty v tak důležitém utkání přímo na stadion a vydrželi fandit až do konce. Skvělým povzbuzováním jste byli součástí týmu a podařilo se Vám dohnat naše hráče k fantastickém obratu! Děkujeme.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Recovera Databox
Mediální partneři
rtm plus Hattrick