FC Slovan Liberec | Ondřej Kolář: Místo jedničky? Musíme si ho s Vencou Hladkým zasloužit!
Menu Další Zavřít Zavřít
22.06.2017

Ondřej Kolář: Místo jedničky? Musíme si ho s Vencou Hladkým zasloužit!

Dominik Jakubec
Liberec - Už v mladém věku zbrzdila raketový start kariéry brankáře Ondřeje Koláře zranění. Mladý gólman je však dle svých slov opět zcela zdráv a připraven porvat se o post jedničky. "Je to na nás s Vencou, abychom během přípravy přesvědčili trenéry," ví.

Jak těžké je z dovolené vstoupit rovnou do plné přípravy?
Náročné je teď hlavně počasí, v podobných tropech není příprava snadná. Tím spíš v černém tréninkovém tričku. (úsměv) Ale během dovolené jsem se nějak udržoval v kondici, odpočinul jsem si. Věřím, že už mám i všechna zranění za sebou a že zvládnu celou přípravu co nejlépe.

Jak vypadá taková individuální příprava během dovolené?
Osobně třeba velmi rád hraju beach volejbal, který je pro nás pro brankáře vhodnou přípravou. Jde o odhad na balon, výskok, zpevnění kotníků... Tam jsem byl obden, do toho jsem chodil s fyzioterapeutem do posilovny a občas jsem si byl i zaběhat, abych udržel fyzičku.

Jsi po všech patáliích zdravotně v pořádku?
Teď bych na tom měl být snad dobře, všechna zranění jsem doléčil. Dovolená mi prospěla, protože jsem vše mohl dotáhnout do pořádku. Teď se cítím velmi dobře a natěšeně.

Právě zdravotní problémy zbrzdily tvůj raketový start kariéry...
Ano, začal jsem už v brzkém věku. Pak mě bohužel zbrzdilo na nějaký rok a půl zranění a teď se dávám zpět dohromady. Měl jsem také nějaké problémy v hlavě. Doufám, že už to teď bude jen dobré.

Jak se za tím více než rokem bez fotbalu ohlížíš?
Bylo to hrozně frustrující. Jezdil jsem po doktorech a nikdo mi nebyl schopen pomoct. Měl jsem už v hlavě i černé myšlenky, že budu muset seknout s fotbalem. Až právě v Liberci mi pomohl doktor Janata, operovali mě v České Lípě a po desetiminutové operaci bylo vše v pořádku. Projel jsem Evropu a nakonec mi pomohli až zpátky doma.

Část minulého ročníku jsi strávil na hostování ve Varnsdorfu, pomohlo ti?
Ve Varnsdorfu to bylo super. Je to druhá liga, což je pořád kvalitní soutěž, a hlavně jsem postupně začal chytat pravidelně. To je pro gólmana důležité. Každý chce chytat, ať už v první nebo druhé lize.

Cítíš po odchodu Martina Dúbravky, že máte s Václavem Hladkým šanci rozdat si to o post jedničky?
Samozřejmě, že šanci dostat se do brány cítím, ale zároveň vím, že je to jen na mně. Musím trenéry přesvědčit a dokázat jim, že si šanci zasloužím. Záleží, jak se nám s Vencou povede příprava.

V obou předchozích sezonách přivedl Slovan na poslední chvíli jiného brankáře. Jak složité je se s takovou situací vyrovnat?
Pro gólmana je pak strašně těžké, protože se na něco v hlavě připravujete a pak je najednou všechno úplně jinak. Ale to je zkrátka fotbal.

Nebojíš se, že by to letos mohlo být podobně?
Ta možnost tu je. Ale zase je jen na nás, abychom s Vencou dokázali trenérům, že nikoho dalšího přivést nemusí, že to zvládneme.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Partnersport Aura Medical
Mediální partneři
Radio Blaník Liberec Náš region