FC Slovan Liberec | Posila do branky: Filip Nguyen přestupuje do Slovanu!
Menu Další Zavřít Zavřít
08.02.2018

Posila do branky: Filip Nguyen přestupuje do Slovanu!

Tomáš Čarnogurský
Pětadvacetiletý Filip Nguyen, který prošel mládežnickými týmy pražské Sparty, přichází do Slovanu na přestup z druholigové Vlašimi, kde na podzim odchytal patnáct zápasů a upozornil na sebe kvalitními výkony. S týmem absolvoval už herní soustředění na Kypru. „Budu dělat maximum pro to, abych byl pro klub přínosem, a doufám, že se Slovanu bude dařit,“ řekl bezprostředně po podpisu smlouvy.

Jak se celá přestupová anabáze vyvíjela? „Ještě před začátkem přípravy mě kontaktoval Mára (Marek Čech), že by o mě ve Slovanu měli zájem a jestli by se mi chtělo. Já jsem zájem samozřejmě měl. Pak už to bylo na jednání mezi kluby, která se trochu táhla, takže jsem se Slovanem nemohl odletět na první kyperské soustředění a pak jsem jel s Vlašimí na soustředění do Kácova. Potom mi Mára zavolal, že už se to pohnulo a já jsem z Kácova vyrazil vlastně rovnou na Kypr,“ popisuje nový gólman Slovanu.

V trénincích i při zápasech Filip předváděl kvalitní výkony a ve Slovanu si vybojoval dlouhodobou smlouvu, až do června 2021. „Jsem rád za to, že se to dnes konečně dotáhlo. Beru to jako další krok v mé kariéře. Začínal jsem ve třetí lize, pak jsem se posunul do druhé ligy a teď jdu do první. Jsem rád za ten posun,“ říká spokojený Filip Nguyen, který od kustoda vyfasoval tradiční brankářskou jedničku.

A s jakými přichází ambicemi? „Chci se tady nejdřív rozkoukat. Budu tomu v tréninku samozřejmě dál dávat maximum a uvidíme, na co to bude stačit. Mára je náročný trenér, ale tréninky pod ním mají hlavu a patu a jsou i zábavné. Věřím, že mě kvalitní tréninky budou posouvat zase dál.“


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Linde ATALIAN
Mediální partneři
Hattrick Beat radio