FC Slovan Liberec | Střelec Matěj Pulkrab: Před měsícem bych v něco takového nedoufal
Menu Další Zavřít Zavřít
15.05.2016

Střelec Matěj Pulkrab: Před měsícem bych v něco takového nedoufal

Dominik Jakubec
Liberec - Závěr sezony zastihl Matěje Pulkraba v úžasné střelecké formě. Byl to právě on, kdo svou brankou na 2:1 nasměroval Slovan na třetí příčku v tabulce. "Škoda, že už je konec sezony," usmíval se mladý střelec.
V posledních ligových kolech našel Slovan ve svých řadách nového kanonýra. Ve 27. kole se Matěj Pulkrab prosadil v dresu našeho týmu vůbec poprvé, od té doby přidal ještě další tři branky včetně té včerejší a v závěru soutěže si tak držel skvělou střeleckou bilanci. "A z toho ještě tři góly byly hlavou," usmívá se mladičký forvard.

Nakonec to byl právě jeho gól, který Slovanu definitivně zajistil třetí místo. Zvyšoval na 2:1 a přestože Boleslav dokázala ještě vyrovnat, celková remíza nakonec našemu týmu stačila. "Je to krásné! Úžasný pocit. Před měsícem bych v něco takového nedoufal," svěřoval se Pulkrab po utkání.

Matěj Pulkrab

Jeho práce přitom už nebyla příliš složitá. Většinu akce obstarala parádní kombinací dvojice Daniel Bartl a Egon Vůch. "Oba to jsou takoví hračičkové a podle toho to vypadalo. Několikrát zasekli míč, nahráli si a já už jsem to jenom uklidil," popsal Pulkrab, který zakončoval takřka na brankové čáře.

Hned po brance vyrazil směrem ke kotli fanoušků, kteří přijeli do Mladé Boleslavi náš tým podpořit. "Byla to neskutečná radost. Už ani nevím, co se přesně dělo, když jsem běžel ke kotli. Čekal jsem na kluky a chtěl jsem si to užít s fanoušky. Věřil jsem, že tenhle gól už by nás měl definitivně posunout ke třetímu místu," řekl Pulkrab, a jeho myšlenka se nakonec ukázala jako oprávněná. Slovan už si bronzovou příčku nenechal vzít.

Ta je podle mladého útočníka velkým úspěchem. "Když jsem v zimě přišel, v médiích se řešilo, jak výrazně Slovan oslabil. Nikdo netipoval, že bychom vůbec mohli udržet čtvrtou příčku. A my jsme třetí! Půlrok v Liberci byl krásný a za takovéhle završení jsem šťastný. Škoda, že je konec sezony," usmívá se Pulkrab, který v sobě nalezl skvělou střeleckou formu.

Nezbývá než doufat, že bude stejnou radost dělat našim fanouškům také v následujícím ročníku.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Truhlářstv Hajlek Staco Zámečnictví Prošek
Mediální partneři
Liberecká drbna Český rozhlas Liberec