FC Slovan Liberec | V Nyonu vylosovali Evropskou ligu, Slovan čeká Dněpropetrovsk
Menu Další Zavřít Zavřít
10.08.2012

V Nyonu vylosovali Evropskou ligu, Slovan čeká Dněpropetrovsk

Lukáš Váňa
Fotbalisté Liberce se připravují na utkání 3. kola Gambrinus ligy. Jejich pozornosti ale neušlo ani dnešní losování Evropské ligy. Naše hráče čeká silný Dněpr Dněpropetrovsk.

Slovan začne na domácím hřišti ve čtvrtek 23. srpna. Odveta se hraje o týden později na Ukrajině. "Dněpr paří mezi silnou ukrajinskou pětku. Jejich hráčský kádr neznáme, informace budeme pochopitelně teprve zjišťovat. Očekávám ale velmi silného soupeře, který bude mít ve svém středu i kvalitní, technicky zdatné hráče ze zahraničních soutěží. Budeme chtít zúročit naše zkušenosti z předešlých zápasů. Navíc bychom mohli mít i nějaké informace od našich ukrajinských hráčů. Věřím, že je v našich silách postoupit, bude to ale velmi těžké. Lehkého soupeře jsme dostat nemohli," řekl pár minut po losu trenér Jaroslav Šilhavý.

Dost možná bude trenér Slovanu spoléhat na pomoc Eugena Morozenka. A to jak po informační tak i po herní stránce.

Co říkáš na los?
E. Morozenko: Je to těžký los, nečeká nás nic jednoduchého. Dněpr je jeden z nelepších ukrajinských týmů. Šance jsou ale padesát na padesát.

Je výhoda začínat doma?
E. Morozenko: To je sporné. I když s Karagandou nám to pomohlo. Potřebujeme doma vyhrát a neinkasovat. Pak můžeme přizpůsobit taktiku v odvetě. Musíme zvládnout první duel.

Když za tebou přijde trenér a zeptá se tě na soupeře, co mu řekneš?
E. Morozenko: Nemyslím si, že se mě trenér přijde zeptat. Informace si určitě zjistí a pak nám je předloží. Ale řekl bych mu, že hrají kombinačně a rychle, hodně rychle. Hrají dobrý fotbal a my se na to musíme připravit.

Týmy byly rozděleny už před losem do několika skupin. Slovan tak mohl narazit i na tyto týmy: VfB Stuttgart, PSV Eindhoven, Steaua Bukurešť, PAOK Soluň, RKC Genk.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Böhmerwald NET-SYSTEM
Mediální partneři
Rádio Impuls rtm plus