FC Slovan Liberec | Všechno máme ve svých rukou, ale hrát na remízu nebudeme. Kvitoval liberecký kapitán Tomáš Janů
Menu Další Zavřít Zavřít
10.05.2012

Všechno máme ve svých rukou, ale hrát na remízu nebudeme. Kvitoval liberecký kapitán Tomáš Janů

Jakub Martínek
Jablonec/Liberec – Derby o krále severu zvládli lépe aspiranti na titul, liberecká družina směle kráčí za třetím titulem v historii klubu. Fotbalisty zpod Ještědu čeká v sobotu rozhodující souboj s druhou Plzní. Domácím hráčům stačí ke štěstí jediný bod, aby zakončili svoje úspěšné tažení do konce. Určitě o tom ví své i nejstarší muž v kádru modrobílých Tomáš Janů, který se podělil a svoje pozápasové dojmy.
Zvládli jste velmi důležitý zápas s Jabloncem. Co to pro vás znamená?

Znamená to pro nás, že můžeme v posledním zápase remizovat. Bez ohledu na další zápasy a výsledky. Hrát s Plzní na výhru by bylo možná o trošku těžší. Je to poslední zápas sezóny. Budou to velké nervy jak pro nás tak i pro ně. Liga je dramatická až do konce a uvidíme, jak se to vyvine v posledním kole.

Plzeň vyhrála v domácím utkání 5:0 proti Příbrami. Nebojíte se jí trošku?

Nebojíme se. Respekt z nich máme, ale oni určitě z nás také. Jestli chtějí získat titul, musí vyhrát v Liberci. Věřím, že bude doma plno a že ten poslední zápas zvládneme my. Titul snad získáme.

Čeká vás teď anglický týden. Hráli jste ve středu a v sobotu se porvete doma o titul. Jak na tom budete se silami?

Je to dobře. Za tři dny je konec ligy, není na co čekat a na co se šetřit. Sil máme dost. Jsme rádi, že se nám v Jablonci podařilo vyhrát v těžkém zápase proti kvalitnímu soupeři.

Co říkáš na to, že vás zachránil dvěma góly střídající Hadaščok?

Proto tady je. Máme tady dvacet hráčů, kteří patří do kádru. "Had" je velká budoucnost Liberce. Dneska dvě šance dal a jednu neproměnil, takže má ještě na čem pracovat.

Souhlasíš s tím, že byl dnes začátek utkání trošku nervózní z vaší strany, nebo jak jsi to viděl ty?

Že byl nervózní to bych neřekl. V každém případě jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, který se na nás dobře připravil. Chtěl nás porazit. Jablonec nám v první půli toho moc nedovolil a my jsme do zápasu vstoupili špatně. Neběhali jsme a prohrávali osobní souboje. Ve druhém poločase se to otočila a my naštěstí vstřelili dvě branky.

V prvním kole jste hráli v Plzni. Asi jste si nedovedli představit, že s ní budete hrát na závěr o titul.

To jsme si představit určitě nedokázali. Myslím, že ani v Liberci si to nikdo neuměl představit. Vstoupili jsme do začátku ligy s tím, že můžeme překvapit. Hrát nahoře a poprat se o poháry. O titulu nemluvil nikdo ani v zimě, protože jsme měli ztrátu šesti bodů na Spartu. Teď je to ale realita. Jsme favorité na titul, protože hrajeme poslední zápas doma, kdy nám stačí bod. Rozhodně ale hrát na bod nebudeme. Bránit není náš styl a ani to moc neumíme. Chceme doma zvládnout ten zápas a vyhrát naší hrou.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Pulsklima Nisa Liberec
Mediální partneři
Náš region Radio Blaník Liberec