FC Slovan Liberec | Všichni gólmani teď mají stejnou startovní čáru, říká trenér brankářů Zbyněk Hauzr
Menu Další Zavřít Zavřít
27.06.2014

Všichni gólmani teď mají stejnou startovní čáru, říká trenér brankářů Zbyněk Hauzr

Dominik Jakubec
Nymburk/Liberec – Většinu své hráčské kariéry spojil se Slovanem, nyní po jejím skončení zde působí jako trenér brankářů. Zbyněk Hauzr se momentálně spolu s ostatními trenéry rozhoduje o tom, kdo bude novým prvním brankářem. A nemají to příliš jednoduché.

Zbyňku, už je rozhodnuto, kdo bude brankářskou jedničkou?
Ještě to budeme konzultovat s trenéry, bude to na nás všech. Uvidíme, jak se každému z gólmanů podaří příprava.

Vy osobně už máte nějakou představu, kdo tedy bude prvním brankářem?
Tak nějaká představa tu samozřejmě je, ale všichni mají stejnou startovní čáru a kdo bude lepší, ten bude chytat. Jsou tu noví trenéři, může se jim zalíbit jeden, nebo druhý. Ale 17. července máme klíčový zápas, do té doby uvidíme a rozhodneme se. Potom v sezoně se hraje spousta zápasů, třeba český pohár, je tu tedy určitě prostor pro více brankářů.

Slovan opustil Přemysl Kovář, věděli jste to předem?
Asi jsem to trošku čekal. Dlouho tu vyjednával o smlouvě, už v zimě měl navíc nějaké nabídky, takže se dalo čekat, že odejde.

Jak hodnotíte gólmany, kteří zde zůstali?
Myslím, že to jsou všichni tři kvalitní gólmani. Ondra Kolář předvedl parádní výkon v posledním kole s Olomoucí, Lukáš Hroššo předváděl stabilní výkony i v pohárech. Je to ověřený brankář, Ondra je zase mladý a perspektivní, také ukázal, že už může chytat.

Jejich kvalitě tedy věříte?
Myslím si, že máme velmi kvalitní gólmany. Oba jsou dobří. Daniel Bojčuk, který se vrátil z hostování, se také zlepšil, což je vidět na tréninku. Zrovna o post brankáře se tedy snad bát nemusíme (úsměv).

Co se Daniela Bojčuka týče, sledoval jste ho během hostování?
Přímo jsem ho nesledoval, byl daleko v Karlových Varech, ale koukal jsem, jestli chytal. Spíše jsem sbíral informace přes někoho. Samozřejmě uvidíme, jak bude vypadat v zápasech a na tréninku.

Jak jste si zvykl v trenérské pozici?
Začal jsem s ní už na podzim u juniorky, měl jsem možnost si tam trochu zvyknout a zařadit se. Spoustu kluků zde znám, takže je to trošku těžší, jsou tu nějaké vtípky od starších hráčů, se kterými jsem hrál. Ale je to v pohodě a určitě tam je také respekt. Brankáři se snaží a většinou s nimi není žádný problém (úsměv).

Z čeho jako trenér vycházíte? Inspiroval jste se u svých vlastních trenérů?
Spoustu věcí jsem se samozřejmě naučil od trenéra Veselého, ale jinak se pokouším o nějaké nové věci. Využívám to, co jsem pochytil, když jsem dělal licenci. Konzultuji toho dost také s kondičním trenérem.

Na závěr se vrátím k předchozí sezoně, kdy jste byl při zranění Lukáše Hrošša napsán jako brankářská dvojka. Nebál jste se tehdy, že ještě budete muset naskočit do zápasu?
(směje se) Byla tam jedna taková situace, tuším v Udinese, kdy Přemysl Kovář utrpěl nějaký tvrdší střet a trochu hrozilo, že budu muset jít chytat. Ale nebál jsem se, byl jsem v pohodě. Něco jsem odchytal, navíc jsem tehdy byl stále v tréninku. A letos už to snad nehrozí.


Generální partner
Preciosa AAA Auto
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Canis Pivovar Svijany
Další partneři
Speditrans Fehrer
Mediální partneři
eFotbal rtm plus